banner2

banner1

banner22

Doğanın rengini bozan renkler

Çevreye çöp atıldığında zamanla hayatı ve canlı yaşamını etkileyecek sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunun en yakın örneklerinden biri Sapanca Gölü çevresindeki çöplerin insan ve doğa hayatına olumsuz etkisidir.

GÜNDEM 21.03.2021, 14:53 Editör: Aysima Kortak
Doğanın rengini bozan renkler
banner48

Çevreye çöp atıldığında zamanla hayatı ve canlı yaşamını etkileyecek sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunun en yakın örneklerinden biri Sapanca Gölü çevresindeki çöplerin insan ve doğa hayatına olumsuz etkisidir. Covid 19’la birlikte kafe ve restoranların kapanması insanların doğaya, açık alanlara ve parklara daha çok bağlanmasını sağlamıştır. Pandemi sürecinde dinlenmek için neredeyse tek seçenek haline gelen bu alanlar hızla kirlenmektedir. Yakıp yıkılan ormanlar, çöplüğe döndürülen denizler ve sulak alanlar dengenin bozulduğunun habercisidir.

Tabiat, ana kollarından bozulursa tekrar inşa etmesi bir hayli zaman alır. Dengeyi tekrardan sağlamak zor değil ! Bunun için denge taşları sarsılmadan çevre korunmalı, sürdürülebilir çevre için doğru adımlar atılmalı ve doğa hak ettiği şekilde renklendirilmelidir.

Burcu EKİCİ, Sıla SARIBAK (Sakarya Bahçeşehir Koleji – Çevrenin Genç Sözcüleri

Yorumlar (5)
Ali 3 hafta önce
Çok güzel bir haber olmuş ellerinize sağlık!
Hayrettin Ekici 3 hafta önce
Bilinçli çevreci gençlik yetişiyor.. ellerinize emeğinize sağlık..
Eren Kanar 3 hafta önce
E bu çok iyi
Safiye Ekici 3 hafta önce
Burcu kızımı ve arkadaşını çok tebrik ederim harika bir yazı olmuş
Hatice 3 hafta önce
Duyarlı bir nesil yetişiyor tebrikler