banner2

banner1

banner22

Dilekçe verilecek

TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Murat Kürekçi, Adapazarı Ekspresi Bölgesel Trenlerinin pandemi koşullarına uygun şekilde yeniden başlatılması için dilekçe vereceklerini duyurdu.

GÜNDEM 08.02.2021, 20:53 Editör: Ebru Bulut
Dilekçe verilecek
banner48

TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Murat Kürekçi, Adapazarı Ekspresi Bölgesel Trenlerinin pandemi koşullarına uygun şekilde yeniden başlatılması için TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Yolcu Taşımacılığı Dairesi Başkanlığı"na dilekçe vereceklerini duyurdu.

DİLEKÇE VERİLECEK

Kürekçi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bilindiği üzere Adapazarı-Kocaeli- İstanbul arasında Adapazarı Treni’ni kullanan binlerce kişi hala bu imkândan faydalanamamaktadır. Yaklaşık 8 yıl öncesinde Adapazarı-Haydarpaşa arasında Adapazarı Treni günde 7 vagonlu tenler ile 24 sefer yapmakta ve 31 tren istasyonunda hizmet vermekteydi. Pandemi gerekçesiyle 30.03.2020 tarihinden itibaren hizmeti durdurulan Adapazarı Ekspresi trenlerinin günlük yolcu taşıma kapasitesinin (tek yönlü)168 vagondan 40 vagona düşürülmesiyle nüfus ve hareketlilik artmasına rağmen yolcu sayısında çok büyük düşüşler yaşanmıştır. Otobüs seferleri de devam etmesine rağmen daha ekonomik ve gerek sağlık, gerekse ulaşım açısından güvenli yolculuk yapma imkânı sağlayan Adapazarı Ekspresi seferlerine hala başlamamıştır. TMMOB'nin yerel birimleri ile Sakarya ve Kocaeli halkının defalarca dile getirdiği Adapazarı Ekspreslerinin faaliyet dışı olmasına yönelik yetkililer sessizliklerini korumaktadırlar. Bu kez, TMMOB Yerel birimlerimiz ile vatandaşlar olarak, Adapazarı Ekspresi Bölgesel Trenlerinin pandemi koşullarına uygun şekilde yeniden başlatılmasına, kapalı durakların yeniden kullanıma açılmasına dair "TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Yolcu Taşımacılığı Dairesi Başkanlığı"na TCDD Kurumsal linkinden, elektronik posta, faks veya posta yoluyla dilekçelerimizi ileteceğiz. Daha halkçı, güvenilir, konforlu ve ucuz maliyetli olan bu talebimizin sonuna kadar arkasında duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz"

Yorumlar (0)