banner2

banner1

banner22

Dikbayır'dan, Bakan Kurum’a Mektup

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Geyve İhsaniye’de bulunan taş ocağının genişleme talebine karşı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a mektup yazarak yaşananlara karşı inceleme yapılmasını talep etti.

GÜNDEM 10.02.2021, 12:38 Editör: Aysima Kortak
Dikbayır'dan, Bakan Kurum’a Mektup
banner48

Geyve İhsaniye’de köylülerin tepkisine neden olan taş ocağının genişleme konusunu tekrardan gündeme taşıyan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, muktubunda bölge halkının endişelerini dile getirdi. Konuyu sosyal medyada da gündeme getiren Ümit Dikbayır, paylaşımında “Sayın @muratkurum; Sakarya Gevye’de ruhsat vermiş olduğunuz Taş Ocağı ile ilgili milletimizin endişelerini dile getirmek benim, Bilgi vermek ve endişeleri gidermek sizin boynunuzun borcudur.” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞ ENDİŞELİ

Ümit Dikbayır'ın yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyor: “Sayın Bakanım Geyve ilçesi İhsaniye mahallesinde bulunan taş ocağı ile ilgili halkımızın endişeleri bulunmaktadır ve konuyla ilgili tarafımıza iletilen birçok sıkıntılar bulunmaktadır. Bakanlığınız tarafından ruhsat verilmiş olan taş ocağının ana yola doğru kaymakta olduğu ve kaymanın devam etmesi nedeniyle tehlike oluşturduğu tespit edilmiştir. Çıkan toz duman vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Halkımızın sağlığı için taş ocağıyla ilgili tüm dökümanların incelenmesi ve sorunun çözümü için makamınıza arz ediyorum. Saygılarımla.”

SES VE SARSINTILAR

Geyve’ye bağlı İhsaniye Mahallesi’nde İnci Grup tarafından 2005 yılında kurulan taş ocağı, geçen eylül ayında da gündem olmuştu. Taş ocağına 130 metre mesafede yaşayan mahalle sakinleri, dinamit patlamalarından kaynaklanan ses ve sarsıntılar ile çevreye yayılan toz nedeniyle rahatsızlık duyduklarını ve hastalık oranlarının yükseldiğini belirtmişti.

Yorumlar (0)