banner2

banner1

banner22

“Devletimizin ve Mehmetçiğimizin arkasındayız”

Sakaryalı meslek kuruluşları ve STK başkanları Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin İdlip şehrinde başlattığı Bahar Kalkanı Harekatına destek verdiler. Başkan Akgün Altuğ; “Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız” dedi.

GÜNDEM 02.03.2020, 12:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

İdlip’te yaşanan saldırı sonrası 35 askerin şehit olmasının ardından başlatılan Bahar Kalkanı harekatına Sakaryalı meslek kuruluşları ve STK temsilcileri yaptıkları basın açıklamasıyla destek verdiler.

EŞ ZAMANLI TOPLANTI

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın toplantısı Sakarya’da ise SATSO hizmet binasında düzenlendi. Basın toplantısına Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Barosu, Sakarya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sakarya Ticaret Borsası, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret Borsası, Hak-İş/Hizmet-İş Sakarya İl Temsilciliği, Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sakarya İl Temsilciliği, Türkiye Emekliler Derneği Sakarya İl Temsilciliği, Türk-İş Demiryol-İş Sakarya İl Temsilciliği, Türk Büro Sen Sakarya İl TemsilciliğiAnadolu Aslanları İş Adamları Derneği Sakarya İl Temsilciliği, Sakarya Serbes Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği, Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği, Sakarya Noter Odası, TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, TOBB Sakarya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Sakarya Veterinerler Odası, Sakarya Eczacılar Odası, Sakarya Müteahhitler Birliği, SATSO Meclis Üyeleri, Meslek Komitesi Temsilcileri katıldı.

“DÜNYA ZULÜMLERE SESSİZ KALDI”

STK’lar olarak hep birlikte olduklarını ifade eden Başkan Akgün Altuğ; “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.” ifadelerine yer verildi.

ASKERLERİMİZ KALLEŞÇE PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜ

Türkiye’nin bugüne kadar hep Suriye’nin arkasında durduğu belirten Altuğ; “Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir.” denildi.

“BAYRAĞIMIZIN ALTINDA KENETLENDİK”

Akgün Altuğ son olarak şu sözleri söyledi; “Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

Yorumlar (0)