banner2

banner1

banner22

‘Devlet gerekeni yapacaktır’

Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı Mahallesinde meydana gelen patlamanın ardından yaralıları ziyaret etmek için Yenikent Devlet Hastanesine gelen MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, “Sürecin takipçisi olacağız” dedi.

GÜNDEM 09.07.2020, 17:48 Editör: Aysima Kortak
banner48

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı Mahallesinde imha edilmek için götürülen havai fişeklerin patlaması sonucu 3 asker şehit oldu, 12 kişi de yaralanarak çevredeki hastanelere kaldırıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül’de Yenikent Devlet Hastanesine gelerek burada yaralıları ziyaret etti. Hastane önünde bekleyen acılı ailelere de geçmiş olsun dileklerini ileten Bülbül, “Bizde an itibariyle şuan Yenikent Devlet Hastanesindeyiz. Burada patlamada yaralanan Mehmetçiklerimiz tedavi görüyor. Hendek Belediyesi’nde çalışan işçi kardeşimiz Fatih beyinde burada ameliyatı şuan devam ediyor. Onlara Allahtan acil şifalar diliyorum.  3şehidimiz var. Son derecede acı. Milletimizin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin yakınlarına, ailelerine de baş sağlığı, sabırlar diliyorum.” dedi.

‘BU TARZ İŞLETMELERİ İSTEMİYORUZ’

İhmal durumu varsa gereken neyse yapılacağını belirten Muhammed Levent Bülbül, “Kısa bir süre önce meydana gelen patlamada 7 canımızı kaybettik. Bu hepimizi büyük acılara gark etti. Bunun arkasından imha sürecinde de böyle bir hadisenin yaşanması acımızı katmerledi. Bu süreç itibariyle hadisenin oluş şekli, nasıl meydana geldiği konusunda henüz tam bir bilgi sahibi değiliz. Bu noktada devletimiz gereken tetkiki, gereken araştırmayı mutlaka yapacaktır. Eğer bir ihmal durumu söz konusuysa, gereken neyse yapılacağını az önce hastaneden ayrılan İçişleri Bakanımızda burada kendisi dile getirdi. Devletimiz gerekeni mutlaka yapacaktır. Valimiz, Jandarma Genel Komutanımız, sayın İçişleri Bakanımız buradaydılar. Beraber yaralanan Mehmetçiğimize geçmiş olsun dileğimizi sunduk. İnşallah böyle bir hadise bir daha vuku bulmaz. Bu tarz işletmeleri, bu tarz üretimi biz şehrimizde, ülkemizde istemediğimizi ifade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SÜRECİ HEP BİRLİKTE TAKİP EDECEĞİZ”

İmha sürecinin devam ettiği ifade ediliyor. Sayın Bakanımız çok küçük bir parça daha mamulün kaldığını ifade etmişlerdi. Onlarda gerekli şekilde halledilecektir. Türkiye çapında çalışan Jandarmanın uzman bomba ve patlayıcı imha ekipleri tarafından bu süreç yönetiliyordu. Yine aynı şekilde büyük bi dikkatle bu kalan kısmında halledilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Süreci bizlerde hep birlikte takip edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)