banner2

banner1

banner22

DEVA’dan Türk Metal Sendikası’na ziyaret

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ömer Aktaş, Teşkilat İşleri Başkanı Nedim Erşen, Gençlik Politikalar Başkanı Alihan Filicioğlu, Reklam ve Tanıtım Başkanı Turan Ali Şafak ile birlikte Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesine ziyarette bulundu.

GÜNDEM 04.04.2021, 11:44 Editör: Aysima Kortak
DEVA’dan Türk Metal Sendikası’na ziyaret
banner48

Başkan Aktaş, “Şehrimizin birçok fabrika emekçisinin üye olduğu ve böyle bir görev üstlenmiş olan öncelikle Başkan Meriç’i ve ekibini verdiklerini hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum” dedi. Sendikacılığın Sakarya'da güzel noktalara geldiğini ve çok iyi hizmetler verildiğini söyleyen Başkan Aktaş, “Sivil toplum kuruluşları arasında büyük bir sorumluluk gerektiren işi yönetiyorsunuz. İşçi ve işveren arasındaki dengeyi koruyarak çalışmalarınızı yapıyorsunuz. Bu nedenle yükünüz ağır. ”dedi.

YILLIK VEYA 6 AYLIK İKRAMİYELERLE PERSONEL ÖDÜLLENDİRİLEBİLİR

Başkan Aktaş, işletmelerin yılda bir veya 2 defa asgari ücretliye ikramiye vermelerini gerektiğini belirterek, “Çalışanların haklarını vermek gerekiyor. Yıllık veya 6 aylık ikramiyelerle personel ödüllendirilebilir. Böylelikle işçi de istekli olur işini severek yapar ve rekabet artar. Ben bu konuda genç başkanınız ve genç kadronuzla sendikacılık anlamında güzel işler yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)