banner2

banner1

banner22

Dev Şampiyona’ya Görkemli Tören

Cumhurbaşkanlığı Himayesinde 22 Ekim ile 25 Ekim tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecek olan 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nın tanıtım programı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

GÜNDEM 24.07.2020, 22:08 Editör: Aysima Kortak
banner48

ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER

Adapazarı İlçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilen 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası tanıtım programı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili, Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılışında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ve gösteri ekibi sahne alırken daha sonra bisiklet sürücüleri çeşitli gösteriler yaptı.

TÜM DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ

Programın başında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Dünya’nın en saygın organizasyonlarından biri olan şampiyona bu sene şehrimizde gerçekleşecek. Dünyanın her yerinden sporcuları, takımları, basın mensubu arkadaşları, sporseverleri ve bisiklet tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız. Sakarya’nın atalarımızdan bize miras kalan misafirperverliğini tüm dünyaya göstereceğiz. Uzun süredir bu organizasyona hazırlanıyoruz” ifadelerini kullanırken Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise, “Bisiklet sağlıktır. Bisiklete binerseniz sağlıklı olursunuz. Cumhurbaşkanımızla görüştük, Sakarya’ya ufak bir yatırım daha yaparak burayı vazgeçilmez bir alan haline getireceğiz” derken Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Şehrimizin potansiyelini üst seviyelere taşıyacak olan bu projede emeği geçen herkese ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMLARINI GETİRDİM

Programın son konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sakarya birçok güzelliği bünyesinde barındıran bir ilimiz, bu şampiyonaya da en güzel sahiplik yapacağına en ufak bir şüphemiz yok. Ben Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim diyeceğim ama, bütün İslam alemine çok başka bir selam gönderildi İstanbul’dan. İnanıyorum ki; 24 Temmuz gelecek tarihçi ve nesiller tarafından milat olacak, bugün tarih sayfalarına çok özel bir gün olarak geçecek. Cumhurbaşkanımızın spor ve bisiklet sporuna verdiği ehemmiyeti hepiniz biliyorsunuz, özellikle bisiklet sporunun Sakarya’da bu şekilde karşılık bulması çok sevindirici. Böyle bir spor dalına en münasip şehirlerden birisi Sakarya. Başkanımızda ifade etti, sağlık demek, denge demek, doğa demek, bisikletin şarjı bitmiyor, tam bir özgürlük demek aslında bu sporu teşvik etmek için faaliyetlerin yapılması bizi son derece memnun ediyor. Türkiye ve Dünya’da böyle parmakla gösterilecek bir spor kompleksinin burada yapılmış olması gelecekte nice çalışmaların yapılacağının habercisidir. Bu şampiyonanın Türkiye’de yapılması için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye her alanda Dünya çapında faaliyetlere ev sahipliği yapabilen konuma geldi” dedi.

Yorumlar (0)