banner2

banner1

banner22

Derginin ikinci sayısı yayımlandı

Salgın dönemini verimli geçirmek adına farklı uğraşlarla kendilerini geliştiren öğrenciler Kerem Yoldaş ve Zeynep Kadirhanoğulları (B)İLGİSİZ adını verdikleri bir dergi yayımladı.

GÜNDEM 02.02.2021, 12:05 Editör: Aysima Kortak
Derginin ikinci sayısı yayımlandı
banner48

2021 yılı 1 Ocak’ta ilk sayısı yayımlanan aylık derginin 1 Şubat tarihi itibarıyla ikinci sayısını yayımlayan öğrencilerin başarısı büyük dikkat çekti. 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi 10. sınıfta okuyan öğrencilerin farkındalık oluşturan bu çalışmasını yakından takip eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gençlerimizin okuldan uzak geçirdikleri salgın döneminde derslerinin yanı sıra kendilerini geliştirecekleri alanlara yönelmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. İlginç araştırmaların yer aldığı dergiyi beğeniyle okuduğunu belirten Durmuş, öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederken derginin yeni sayılarını sabırsızla beklediğini kaydetti.

1 ŞUBAT İTİBARİYLE İKİNCİ SAYI YAYIMLANDI

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesinin araştırmacı-yazar öğrencileri Kerem Yoldaş ve Zeynep Kadirhanoğulları liseye başladıkları ilk yıl düşündükleri dergiyi ikinci yıllarında tasarlayıp yayına hazırladıklarını belirterek derginin içeriği hakkında şu bilgileri verdiler: “İkinci sayısını yayımladığımız (B)İLGİSİZ isimli dergimizde amacımız karantina dönemimizi daha verimli geçirebilmek, bilgisiz ve ilgisiz olduğumuz konuları ele alıp onları araştırmak, araştırdıkça merak etmek, merak ettikçe öğrenmek ve öğrendiklerimizi sizlerle de paylaşmak.

"HER ŞEYDEN BİR TUTAM"

2021 boyunca her ay dergimizin BİHABER bölümünde son bilim olaylarından sizi haberdar edip ÇEHRE'de sizi her ay seçtiğimiz bilim insanlarıyla tanıştıracağız. Kompleks konuları en basit şekilde anlatmak için ÇETREFİL'i oluşturduk. Ana konumuzun yer aldığı MEVZU'da ise sizleri seçtiğimiz konu hakkında bilgilendireceğiz. Son bölümümüz AKTAR'da ise "her şeyden bir tutam" sloganıyla sizler için her ay birer dizi, kitap ve müzik seçeceğiz.”

Yorumlar (0)