banner2

banner1

banner22

Dere ve akarsulara giriş yasaklandı

Sakarya Valiliği, yaz sezonunun açılmasıyla birlikte boğulma vakalarının artması yüzünden il genelindeki akarsular, göletler ve sulama kanallarında yüzmeyi yasakladı. Yasağa uymayanlara idari yaptırım uygulanacak.

GÜNDEM 09.06.2020, 18:39 Editör: Ebru Bulut
Dere ve akarsulara giriş yasaklandı
banner48

VALİLİKTEN RADİKAL KARAR

Havaları ısınması ile birlikte serinlemek için vatandaşlar denize ve göllere akın ediyor. Yaz sezonunun boğulma haberleriyle birlikte açılması üzerine Sakarya Valiliği radikal bir karar aldı. 

DERELER VE AKARSULARDA SUYA GİRİLME YASAKLANDI

Valilik, boğulmaların önüne geçilebilmesi için alınan güvenlik tedbirleri kapsamında il genelindeki baraj gölet/ gölü, regülatör, sulama kanalı, drenaj kanalı, dereler ve akarsularda suya girilmesini yasakladı.

YASAĞA UYMAYAN 15 YAŞ ÜSTÜNE İDARİ YAPTIRIM

Yasağa uymayan 15 yaş ve üstündekiler için idari yaptırım cezası uygulanacak iken, 15 yaş altındakilerin ise sudan çıkartılmasına karar verildi. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, DSİ ve yerel yönetimler suya girmelerin önlenmesi amacıyla kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yapacak. Öte yandan idari yaptırım cezalarını polis, jandarma, belediye zabıta ekipleri ve DSİ Bölge Müdürlüğü ekipleri uygulayacak.

İŞTE KARARIN TAMAMI

Yorumlar (0)