banner2

banner1

banner22

Denetimler artacak

İl Hıfzıssıhha Kurulu sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Yasağa uymayanlara 798 lira ile 3191 lira arasında ceza yazılabilecek.

GÜNDEM 15.05.2020, 18:54
banner48

ŞEHİRDEN MANZARALAR

Sakarya Valiliği, Kovid-19 salgınının yayılmasını engellemek, vatandaşların sağlığını korumak için bütün alanlarda maske takılması zorunluluğu getirdi. Yasağın ilk gününde maskesiz sokağa çıkanlar olduğu gibi, kendini ve sevdiklerini korumak için maske takanlar görüldü. Haberlisin.com ekibi şehrin belli bölgelerinde vatandaşın maske takma kuralarına uyup uymadığını görüntüledi.

CEZA KESİLECEK

Sakaryalı sadece maskesiz olarak evlerinde dolaşabilecek. Sakarya Valiliği maskesiz sokağa çıkanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 282 maddeye göre idari para cezası kesileceğini duyurdu. Maskesiz sokağa çıkmanın alt limitten cezası 798 TL. Maskesiz sokağa çıkıp, sosyal mesafe kuralına uymayanlar hakkında bu ceza 3 bin 191 TL olarak uygulanacak. Öte yandan maskesiz sokağa çıkanlarla ilgili denetimlerin artacağı öğrenildi.

Yorumlar (1)
Osmanli 1 yıl önce
Sırf hava için dışarı çıkıp ta maskeyi çenesinde tutana 15000 TL cezayı yapıştırarak bak bakalım bir daha dışarı adımını atiyormu cezai yaptırımları çok yapacaksın hatta 1 yıl hapis cezası vereceksin içeride tuvalet temizlesinler