banner2

banner1

banner22

Demokrasi Meydanı doldu taştı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından depremzedelerin yaralarına merhem olabilmek için Demokrasi Meydanı’na akın eden vatandaşlar adeta meydanı doldurdu.

GÜNDEM 26.01.2020, 16:15 Editör: Ebru Bulut
banner48

YARDIM İZDİHAMI

Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında bölgedeki depremzedelere gönderilmek üzere dün Demokrasi Meydanına yardım TIR’ı konumlandırıldı. Deprem sonrasında bölgeye yardım ulaştırmak amacıyla tüm şehir seferber oldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Elazığ’daki depremzedelere yardım ulaştırabilmek için Demokrasi Meydanına konumlandırılan TIR’ı gören vatandaşlar tarafından depremzedelere biraz da olsa yaralarına merhem olmak için adeta izdiham yaşandı. Demokrasi meydanı Elazığ’a gönderilmek üzere eşyalarla doldu taştı.

2 TIR DOLDU

Demokrasi Meydanına kurulan ve bölgedeki depremzedelere ulaştırılacak yardım TIR’ına çok sayıda vatandaş kıyafet, ayakkabı, battaniye, ısıtıcı, hijyen ürünleri ve bebek bezi gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaları için gün boyu belirlenen noktadaki TIR’a getiren vatandaşlar Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kızılay ve Zabıta ekiplerince TIR’a yükleniyor. Şuana kadar 2 TIR dolarken meydana ilave araç çağırıldı.

Yorumlar (1)
Takipçi 9 ay önce
Dolacak tabi ki Adapazarı isek 2 değil 2000 tır olması lazım dolmazsa eğer unuttuk depremi derim.