banner2

banner1

banner22

Demir ustası çıkma parçalardan tarım aracı yaptı

Kaynarca ilçesinde Demir Ustası Cavit Köksal, uzun süre topladığı hurda araç parçaları ve jeneratör motoru kullanarak tasarladığı aracı hayata geçirdi.

GÜNDEM 20.06.2020, 11:04 Editör: Ebru Bulut
banner48

HABER/ Murat HAZER

ÇIKMA PARÇALARI TOPLAYARAK ARAÇ YAPTI

Kaynarca Sanayi Sitesinde dükkanı bulunan Demir Ustası Cavit Köksal, çıkma parçaları toplayarak tarla işlerinde kullanmak için tasarladığı aracı 1 hafta içerisinde hayata geçirdi. Aracın motor kısmında ise jeneratör motoru kullanan Köksal, “35 yıldır demir ustalığı tecrübem var. Bu arabaya gelince bu görmüş olduğunuz aracın birçok aksamı hurdadan toplama. Geçmiş yıllarda böyle bir araç yapma merakım ve hevesim vardı. Hurdadan topladığım parçaları demir aksamını kendim yaparak birleştirdim. Sonra jeneratör motorunu da koydum ve ortaya böyle bir şey çıktı.” dedi.

1 HAFTADA TASARLADI

1 hafta gibi kısa bir sürede hazırladığı aracını geliştirebileceğini belirten Demir Ustası Cavit Köksal, “Özellikle fındık aralarına büyük traktörler ile girilmiyor. Bu aracın arkasına römork takarak çok rahat fındık aralarına girebilirsiniz ve fındıklarınızı toplayabilirsiniz. Tarla işlerinizi ise kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu bizim için başlangıç tabi buna daha da geliştireceğiz. Şuan bu arkadan çekişli bunu önden çift çekişli halede getireceğiz. Bu aracı 1 haftada tasarladık, 1 haftada bunu başarıyorsak uzun zamanda daha güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)