banner2

banner1

banner22

Defnedildi

4 yıldır kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Yavuz Arslanargun, sevenlerinin katıldığı cenaze töreni ile Adapazarı’nda toprağa verildi.

GÜNDEM 01.08.2018, 18:29
Defnedildi
banner48

1960'lı yıllarda yükselen anarşiye karşı, anti-komünist, anti-emperyalist, anti-siyonist gençlerin teşkilatlandığı 'Yeniden Milli Mücadele' ve 'Mücadele Birliği' hareketinin öncüsü Yavuz Arslanargun 4 yıldır kanser tedavisi görüyordu.

Aslanargun dün akşam saatlerinde 4 yıldır savaştığı hastalığına yenik düşerek tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Yavuz Arslanargun'un cenazesi, akrabalarının bulunduğu Adapazarı'na getirildi.

Adapazarı'nda bulunan Tarihi Orhan Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eski TBMM Başkanları İsmail Kahraman ve Cemil Çiçek, Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek ile çok sayıda siyasi, bürokrat ve iş dünyasından isimler katıldı.

Yavuz Arslanargun'un cenazesi Emirdağ Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

Aleyna YILDIRIM

Yorumlar (0)