banner2

banner1

banner22

DEAŞ Şüphelisi Kendisini Böyle Savundu

Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'a üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan Irak uyruklu sanığın yargılanmasına devam edildi.

GÜNDEM 21.08.2017, 13:44
DEAŞ Şüphelisi Kendisini Böyle Savundu
banner48

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya,tutuklu sanık Irak uyruklu Ahmed Subhi A. tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses veGörüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) katıldı.

Sanığın avukatı ve yakınları da duruşmada hazır bulundu.

O resmi ilk kezgörüyorum

Sanık  tercümanvasıtasıyla verdiği ifadesinde, iddianameye konu fotoğraftaki elinde uzunnamlulu silah, başında takke ve sakallı kişinin kendisi olmadığını öne sürerek,"İlk defa o resmi görüyorum. Bu terör örgütü ile ilgili hiçbir alakamyoktur. Zaten onlardan kaçıp Türkiye'ye sığındım. Bana iftira atıyorlar.Beraatim istiyorum." dedi.

Söz alan sanığın avukatı, önceki beyanları tekrarettiklerini belirterek ve gelen kriminal raporunu hatırlatarak müvekkilinintahliyesini ve beraatini talep etti.

Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, fotoğrafiyileştirme ve fotoğrafların karşılaştırılmasının yapılması için UlusalKriminal Büroya müzekkere yazılmasını ve sanığın tutukluluk halinin devamınakarar verilmesini talep etti.

Sanığın  tutuklulukhalinin devamına, fotoğraf iyileştirme ve fotoğrafların karşılaştırılmasınınyapılması için Ulusal Kriminal Büro'ya müzekkere yazılmasına karar verenmahkeme heyeti, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayıerteledi.

 

Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)