banner2

banner1

banner22

Daha fazla kaçamadılar

2016 yılında Adapazarı Çevre Yolu'nda bulunan bir akaryakıt istasyonunda Ümit Bıyık’ı öldürme suçundan aranan E.M. tatilde yakayı ele verdi.

GÜNDEM 22.05.2018, 15:43
Daha fazla kaçamadılar
banner48

21 Eylül 2016 yılında Adapazarı Çevre Yolu’nda bulunan bir akaryakıt istasyonunda çalışan Ümit Bıyık, çalıştığı akaryakıt istasyonunda silahlı saldırıya uğramış kurşunların vücuduna isabet etmesi sonucu kanlar içerisinde yere yığılmıştı. Saldırgan kaçarken, istasyon çalışanları tarafından hastaneye kaldırılmak istenen Ümit Bıyık, yolda hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarını incelemeye alarak. Kameralara yansıyan görüntülerden, katil zanlısının Ümit Bıyık'ın 4 yıl önce silahla yaraladığı kişinin kardeşi E.M. olduğu belirlendi. Polis, E.M.'yi yakalamak için çalışma başlatmıştı.

DAHA FAZLA KAÇAMADI

O günden beri firari olan E.M. Bodrum’dan, Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ne gezme amaçlı geldiklerinde, jandarmanın dikkati sonucu yakalandılar.


Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Ören Jandarma Karakolu’nda görevli ekiplerin şüphelenerek durdurdukları, yapılan GBT sorgulamalarında farklı suçlardan haklarında arama kaydı oldukları anlaşıldı. Bunun üzerine gözaltına alınan şahıslar, yapılan ilk sorgulamanın ardından Milas Adliyesi’ne sevk edildiler.

OTELE SORUŞTURMA AÇILDI
Öte yandan S.B. ve E.M.’nin Bodrum’da bir otelde kaldıkları ancak otel kaydı yaptırmadıkları ortaya çıktı. Yasa gereği bu tür konaklama işletmelerinin, düzenli bir şekilde kayıt tutması gerekirken, şahısların neden kaydını yapmadıkları da jandarma tarafından soruşturulmaya başlandı.

Yorumlar (0)