banner2

banner1

banner22

Cumhurbaşkanı telgraf gönderdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun oğlu Gani Toçoğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca’nın kızı Merve Topaca görkemli törenle dünyaevine girdi

GÜNDEM 22.07.2018, 21:23
Cumhurbaşkanı telgraf gönderdi
banner48

Yılın düğünü olarak adlandırılan muhteşem düğüne çok sayıda seçkin davetli katıldı. Toçoğlu ve Tapaca’nın nikahlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kıyarken çiftin nikah şahitliklerini eski Başbakan Binali Yıldırım ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.Yıldırım ve Soylu, nikahın kıyılmasının ardından genç çifti tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aile cüzdanını teslim etmeden önce Binali Yıldırım, "Uzun ince bir yol diyorum. Hemen arkasından da telaşlanmayın o yolları sizin için uzun duble yol haline getirdik. Şimdi arkadaşlarımız bunu söyleyecekler. İnşallah mutluluğunuz daim olur. Evlatlarımızın tahtını bizler yapabiliriz ama bahtını yapamayız. Rabbim bu iki gencimizi Merve'yle Gani'nin bahtını açık eylesin. Cumhurbaşkanımızın mesajında pek detay yok ama kendisi detayı bize bırakmış. Malum bir olur garip olur iki olur rakip olur üç olur denge olur gerisi Allah kerim diyoruz. Rabbim bu gençlerden ülkemize milletimize seven evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin. Ben buraya yeni bir dede olmuş şahit olarak da geldim. Bugün bizimde bir torunumuz dünyaya geldi. Rabbim bütün evlatlarımızın bahtını açık eylesin. Evliliğin sırrı itaat et rahat et. Merve kızım sende peki demesini bileceksin." dedi.

Şimdi cüzdanı verme zamanı geldi diyerek aile cüzdanını teslim etti. Düğüne gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yoğun programından dolayı katılamazken genç çifte telgrafla mutluluklar diledi.

Düğün törenine, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Sakarya milletvekilleri, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ile sanat, siyaset ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı.

 

Yorumlar (0)