banner22

Çukurları imece usulü doldurdular

Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesi muhtarı ve mahalle gençliği yolda oluşan çukurları imece usulü kendi imkanlarıyla doldurdular.

GÜNDEM 22.12.2020, 19:08
Çukurları imece usulü doldurdular
banner48

Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesinde yağmurlardan sonra oluşan çukurlar vatandaşlar tarafından şikayet edilince mahalle muhtarı kendi imkanlarıyla mahalle gençliğinin imece usulü yardım etmesiyle asfalttı mahalle girişinde bulunan yoldaki çukurlara döktüler. Böylece araçların çukurlara düşerek zarar görmelerini engelledi.

“HER ŞEYİ DEVLETTEN VEYA BELEDİYEDEN BEKLEMEK OLMAZ”

banner84
Daha öncede doğada yaşayan sahipsiz hayvanlara yiyecek bırakarak gönülleri fetheden ve Şeyhvarmaz Mahallesine yine imece usulü fidan diken muhtar Talip Oral, yaptığı açıklamada; “Her şeyi devletten veya belediyeden beklemek olmaz. Bazen vatandaş olarak bizimde elimizden gelen şeyleri yapmamız gerekiyor. Mahalle girişi ve mahalle içindeki yollarda yağmurlardan sonra çukurlar oluşmuştu. Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine, mahalle gençliğini organize ederek, kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz asfaltı imece usulü çukurlara dökerek sorunu ortadan kaldırdık emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)