banner2

banner1

banner22

Covid-19 denetimleri devam ediyor

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerde bulunarak, maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıda bulundu.

GÜNDEM 16.10.2020, 14:23 Editör: Aysima Kortak
banner48

81 İL VALİLİĞİNE GENELGE GÖNDERİLMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine "Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelge gönderdi. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı-iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürülmesinin sağlandığı ifade edildi. Kontrollü sosyal hayat döneminde "Koronavirüs Bilim Kurulu" tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla 81 il valiliğinin talimatlandırıldığı belirtildi.

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN”

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri  "Sağlık için hepimiz için" sloganı ile, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar olmak üzere, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, nikâh merasimi şeklinde yapılan düğün törenleri, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, otogarlar, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve benzeri alanlarda sosyal izolasyon (Maske, Mesafe,Hijyen ) kurallarına uyulup, uyulmadığının kontrolünü ve denetimini yaptı.

Yorumlar (0)