banner2

banner1

banner22

Çok sayıda kişi hastanelik oldu

Sakarya’daki hastanelerin acil servisleri Kurban Bayramı’nın ilk gününde acemi kasaplar nedeniyle yoğunluk yaşandı. Kurban kesimi sırasında kendini yaralayan çok sayıda vatandaş, hastanelik oldu.

GÜNDEM 20.07.2021, 12:16 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kurban Bayramı’nın ilk gününde bayram namazının kılınmasının ardından sabahın erken saatlerinden itibaren kurban kesim işlemine başlayan acemi kasaplar, işlem sırasında yaralanarak hastanelik oldu. Kimi vatandaşlar dikkatsizlik sonucu kendisini keserken kimileri ise yardım ettiği sırada arkadaşı tarafından yaralandı. Sabah saatlerinden itibaren hastaneye gelmeye başlayan acemi kasaplar gerek kendi araçları gerek ise ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

YARDIM EDERKEN PARMAKLARI KESİLDİ

Daha önce böyle bir olayın başına geleceğini düşünmediğini söyleyen acemi kasap Sercan Ok, “Kurbanı keserken ben hayvanın kafasını tutuyordum. O esnada hayvan kafasını sallayınca hayvanı kesen arkadaşta bıçağıyla benim parmaklarımı kesti. İki parmağımın lifti kesildi. Şimdi hastanede müdahaleyi yaptılar. İnşallah düzelir. Başıma geleceğini hiç düşünmedim. Daha öncede böyle bir olay yaşamadım zaten. Bir arkadaşım kesim işi yapıyor ve ben onunla çalışıyorum. Bu sefer böyle oldu, nasip diyelim” dedi.

“BENDE PROFESYONEL DEĞİLİM”

Kurban kesimi sırasında hem eli hem ayağı kesilen Muhammed Aydın, “Acemi kasap deriyi keserken bir anda bıçakla elime vurdu. Ayağımı da kendim kestim. Bende çok profesyonel değilim. Çok fazla dikiş atıldı. Elimde zaten tendomum koptu. Ayağımda da 10 adet dikiş atıldı. Elimde kaç dikiş olduğunu bilmiyorum, bakmadım” ifadelerini kullandı.

“YILLARDIR HAYVAN KESİYORUM BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADIM”

Hızırtepe’de ikamet eden Nevzat Polat, “Hayvanın kesim sırasında kafasını bastırdığım zaman hayvan beni tepe üstü çevirdi. Sırtımı ve kafamı yere vurdum. Şu anda sırtım çok ağrıyor. Ben yıllardır hayvan kesiyorum ama böyle bir şey yaşamadım. Bu hayvan biraz daha deliydi” derken hayvan kesimi sırasında elini kesen Mehmet Güldüren, “Hayvanı keserken bıçak elimi kesti. Biraz derin, 3-4 tane dikiş atıldı” şeklinde konuştu.

“KOLUMA 8 DİKİŞ ATILDI”

Hastaneye kolundan yaralı olarak gelen Hasan Baki, “Hayvanın kesim sırasında kafası döndü. O sırada arkadaşta bıçağı çekiyordu. Bıçağı çekincede benim kolu götürdü” ifadelerini kullanırken koluna 8 dikiş atılan Hasan Çam, Hayvanın kaba etini keserken bir an dikkatsizlik sonucu sinir bıçağı kaydırdı. Bıçakta elimi kesti. Koluma 8 adet dikiş atıldı” dedi.

Yorumlar (0)