banner2

banner1

banner22

Çocuklar sokağın tadını çıkardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 0-14 yaş grubu çocukların 13 Mayıs Çarşamba günü 4 saatliğine sokağa çıkabileceklerini söylemesi üzerine, çocuklar ebeveynleri ile birlikte sokaklara ve parklara akın etti. Çocuklar sokaklarda ve parklarda oynarken, mutlulukları gözlerine yansıdı.

GÜNDEM 13.05.2020, 13:45 Editör: Ebru Bulut
banner48

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 0-14 yaş grubunda bulunan çocuklar için müjde niteliğinde açıklamalar yapmıştı. Koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından salgınla mücadele kapsamında, 65 yaş ve üzeri ayrıca 20 yaş ve altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı. İlk olarak 65 yaş ve üzeri vatandaşların kısıtlı sürede sokağa çıkmasına izin verilmişti. Bugün ise 0-14 yaş arası çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra sokağa çıktı.

ADETA BAYRAM GÜNÜ

Saat 11.00-15.00 arası sokaklarda vakit geçirme imkanı bulan çocuklar, uzun zaman sonra dışarıya adım attı ve adeta bayram gününü erkenden yaşadı. Sokağa çıkan çocukların mutluluğu adeta yüzlerinden okundu. Aileleri ile gelen çocuklar parklarda doyasıya eğlendi. Çocuklarla birlikle aileleri de eğlenirken, böyle bir karara ihtiyaçları olduğunu söylediler. Çocuklar ve ebeveynleri sokağa çıkarken, maske takmayı da ihmal etmedi.

Yorumlar (0)