banner2

banner1

banner22

Cinayet çözüldü

TEM Otoyolu Adapazarı Gişeleri yakınlarında cesedi bulunan Suriye Uyruklu Salem Hamdi’nin öldürülmesiyle ilgili olarak Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında Salem Hamdi’nin eşi M.K. (40) ve cinayeti işleyen A.D.(31) ile arkadaşı A.A.(26) gözaltına alındı.

GÜNDEM 20.07.2020, 12:38 Editör: Ebru Bulut
Cinayet çözüldü
banner48

AŞK CİNAYETİ ÇIKTI

TEM Otoyolu Sakarya gişeleri mevkiine yakın bir alanda yol kenarına atılmış halde bulunan erkek cesedinin kimliğinin tespit edilmesi sonrasında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinden alınarak Sakarya Emniyet Müdürlüğüne verilen dosya üzerinde yapılan çalışma neticesinde cinayeti, öldürülen Suriye Uyruklu Salem Hamdi’nin eşi M.K.’nin erkek arkadaşı A.D. ve A.A.’nın işlediği ortaya çıktı.

EŞİ İTİRAF ETTİ

Salem Hamdi’nin öldürülmesinin ardından eşi M.K., Salem’in eski çalıştığı yerde sorunları olduğu yönünde beyanda bulunup hedef yöneltmeye çalışırken, kendisinden şüphelenen ekipler, eş M.K.’yı ifadeye aldı. M.K., sorgusunda her şeyi itiraf etti.

SEVGİLİSİYLE PLAN YAPMIŞLAR

Salem Hamdi'nin eşinin yapılan sorgusu sırasında, Salem Hamdi’nin eşi M.K.’nın, A.D. isminde sevgilisinin olduğunu öğrendiğini, daha sonrada sevgilisiyle eşini öldürmek için  plan yaptıklarını söyledi. M.K., sevgilisi A.D. ve sevgilisinin arkadaşı A.A. ile beraber Salem Hamdi’yi Bursa’da bir yere iş görüşmesine götürmek bahanesiyle yola çıktıklarını, ardından Adapazarı TEM Otoyolu’nda lastiklerinin patladığı söyleyerek aracı park ettiklerini söyledi. Patlayan lastiğe bakmak için araçtan indiği sırada ise Salem Hamdi’ye, A.D. ve A.A. arkasından gelerek başına sopalarla vurup Hamdi’yi olay yerinde bırakıp kaçtıklarını belirtti. Öte yandan A.D.’nin de evli olduğu ancak ayrı yaşadığı ve eşinin de Gaziantep’te olduğu öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKELR

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınarak Sakarya’ya getirilen eş M.K., yapılan sorgusunda erkek arkadaşı A.D. ve arkadaşı A.A.’nın işlediğini itiraf etti. Suçlarını itiraf eden şahısların işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)