banner2

banner1

banner22

Çileli açıklamalarda bulundu

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, başkan seçildikten sonra birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 03.02.2020, 14:40 Editör: Ebru Bulut
Çileli açıklamalarda bulundu
banner48

HABER/ İSMAİL ERKEN

“KONSEYİMİZDE PİRAMİTİ TERS ÇEVİRECEĞİZ”

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Çileli, “30 yıl bu şehre siyasetçi olarak hizmet ettim. Süreçte herhangi bir adaylığım söz konusu değildi. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, birikimlerimiz sonucunca konsey başkanı olmamda gönlü olduğunu söyledi. Tabi ki konsey başkanını Büyükşehir Belediyesi seçmiyor ama başkanımızın gönlünde yatanı duyunca kabul edip listemizi oluşturduk. Aramızda bu şehir için birikim sahibi birçok Sakarya sevdalısı arkadaşımız var. Biz konseyimizde piramiti ters çevireceğiz. Halkın konseyimiz aracılığı ile daha çok söz sahibi olup, isteklerini direkt bürokrasiye aktaracağız” dedi.

“EŞİT MESAFEDEYİZ”

Çileli, “Benim karakteristik özelliğimden kaynaklıdır. Kimseyle kavga etmeden, sen ben çekişmesi içine girmeden, herhangi bir siyasi görüşü önde tutmadan herkese eşit mesafedeyiz. Hangi ideolojiye sahip olursa olsun bu şehrimizin insanıdır. İstisnalar hariç A partisinin amacı da ülkemizi bir adım öteye götürmektir, B partisinin de öyle. Sadece bakış açıları farklıdır. Bu şehri bir adım ileri götürmek istiyorsak birlikte el ele tutarak şehre nasıl hizmet üretebiliriz ona bakacağız. Yapı ihtimali ile yaptırım gücü olmayan bir topluluğuz. Biz yol gösterici olacak ve sağlayacağımız yaklaşımlar ile şehrin dinamikleri ile iş birliği içerisinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

AİDİYET VE HEMŞEHRİLİK BİLİNCİ

“Sakarya’nın önemli 2 temel unsurda eksiklikler var. 1 aidiyet,  2 hemşehrilik bilinci’’ diyen Başkan Çileli, “Bu şehirde doğan büyüyen yahut başka şehirden gelip hayatını burada kazanan insanların kendilerini buraya ait hissetmeleri ve bu insanlarla şehrin gelişmesi ve ilerlemesi için ne yapabiliriz onu masaya yatıracağız. Sakarya’da doğmuş, büyümüş, kimlik kazanmış fakat yatırımlarını başka şehirlere yapmış. Tabi ki de böyle insanları yargılama amacımız yok ama bu durumu nasıl önleyebiliriz onun çalışması içerisine gireceğiz” dedi.

TANIŞ’A TEŞEKKÜR

Sinan Çileli açıklamalarını, “İçinde bulunduğumuz Sait Tanış Kültür Merkezi geçmişte çok büyük hizmetlerde bulunmuş rahmetli Sait Tanış’ın evi idi. Sait Tanış beyefendinin oğlu Şadi bey de kent konseyi kurulduğundan beri çok ciddi katkılarda bulundu. Özel mülk olmasına rağmen bu mekanı konseyin kullanımına tahsis etti. Sait Tanış gibi bu şehrin sevdalısı olan Şadi Tanış beyefendiye teşekkürlerimi sunuyorum”  ifadeleri ile sonlandırdı.

Yorumlar (0)