banner2

banner1

banner22

Çiçekçiler hazırlıklarını tamamladı

Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte Sakarya’da çiçekçiler hazırlıklarını tamamladı. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çiçekçiler, insanları mutlu etmek için 14 Şubat Pazar günü saat 24.00’e kadar hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

GÜNDEM 11.02.2021, 09:37 Editör: Aysima Kortak
banner48

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 14 Şubat Sevgililer Günü’nde talepte yaşanacak yoğunluğu göz önünde bulundurarak çiçekçilerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacağını açıklamasının ardından Sakarya’da bulunan çiçekçiler hazırlıklarını tamamladı. Sevgililer Günü’nde bir klasik haline gelen güllerin tanesi 10 TL ile 20 TL arasında olurken, gülün alternatifi orkidelerin ise fiyatları 100 TL ile 150 TL arasında alıcılarını bekliyor. Kısıtlamalardan muaf tutulduğu için ilgililere teşekkür eden çiçekçiler, insanları mutlu edebilmek için Sevgililer Günü’nde saat 24.00’e kadar hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

14 ŞUBAT DEYİNCE AKLA GÜL GELİR

Bahçe Uluslararası Çiçekçilikte çalışan 40 yaşındaki Ömer İlkiz, “14 Şubat için bugün itibari ile sipariş almaya başladık. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından çiçekçiler muaf tutuldu. Öncelikle ilgililere bu konuda teşekkür ediyoruz. Bizler Şubat için hazırız. Orkide ve güllerimiz geldi. Müşterilerimizi bekliyoruz. 14 Şubat deyince akla gül gelir. Seviliye hediye edilecek en güzel çiçek güldür. Gül klasiktir, yıllardır değerini asla kaybetmez. Şuanda 1 adet gülün fiyatı 15 TL. Orkidelerimizin fiyatları ise ortalama 100 TL ile 150 TL arasındadır. Fiyatlar kalitesiyle alakalı değişebilir. İyi çiçek, iyi para diyelim. 14 Şubat için ayriyeten sevgililer günü temalı teraryum ve sukulent aranjmanlarımızı yaptık. Bunların haricide salon çiçekleri, papatya ve diğer buket çeşitlerimiz de var. Sadece gül ve orkide ile sınırlamayalım bu günü. İnsanların her çeşit isteğini karşılamaya çalışacağız. Biz 14 Şubat için tam anlamıyla hazırız. Hafta sonu uygulanan kısıtlamadan muaf olduğumuz için kuryelerimiz sabah saat 10.00’dan gece saat 24.00’e kadar servis yapacak. Biz de müşterilerimize her türlü yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

MÜŞTERİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

Emekli olduktan sonra çocuklarına yardım amaçlı çiçekçilik yapmaya başlayan ve 12 yıldır çiçekçilik ile uğraşan Latif Güleç, “Sevgililer Günü dolayısıyla İçişleri Bakanlığı tarafından çiçekçilere bir kolaylık sağlandı. Saat 10.00 ile 17.00 arasında müşterilerimiz dükkanımıza gelebilecek ve saat 24.00’e kadar da biz servis yapabileceğiz. Genelde sipariş üzerine çalışacağız, birçok talep bu yönde olacak zaten. İnşallah Sevgililer Günü’nde insanlarımızın yüzünü güldürmüş oluruz. Aslında Sevgililer Günü’nde akla hep gül geliyor. Yerli üretim güllerin yetmediği gibi ithal güller de geliyor ülkemize. Tahminime göre bu dönemde orkidelerin ve aranjmanların talep göreceğini düşünüyorum. Paket şeklinde olacağı için gülün eskisi kadar tercih edileceğini zannetmiyorum. Gülün tane fiyatı ise kalitesine göre 10 TL ile 20 TL arasında değişiyor. Kaç tane gül isterseniz ona göre fiyat çıkartıyoruz. Diğer olmazsa olmaz kır çiçekleri ile buketler hazırlayacağız, müşterilerimizin yüzünü güldüreceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)