banner2

banner1

banner22

Cezasız kalmasın!

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) görevli bayan hekime yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınadı.

GÜNDEM 12.05.2018, 11:25
Cezasız kalmasın!
banner48

SAÜEAH’a silahlı yaralanma sonucu getirilen bir şahısın enfeksiyon kapan ayağındaki yarayı temizlerken sözlü ve fiziksel tacize maruz kalan doktor N.T.’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Doç. Dr. Öğütlü, saldırıyla ilgiligöz altına alınan şahısın adli işlemlerinin sürdüğünü kaydetti.

SALDIRIYI KINIYORUZ!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmediklerini ifade eden Öğütlü “Görevi insanlara şifa dağıtmak olan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırıların asla cezasız kalmaması için bizde üzerimize düşeni yapıyoruz. Her zaman bu çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin en ağır cezayı almalarını istiyoruz ki bir daha böyle bir şeye kalkışılmasın. Vatandaşlarımıza fedakârca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini arttırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek; bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. SAÜEAH’da çalışan doktorumuza karşı yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

 

[ilgili-haber=18916]

Yorumlar (0)