banner2

banner1

banner22

Cevat Ayhan Fen Lisesi'nden Büyük Başarı

LYS Yerleştirme sonuçlarına göre Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden 46 öğrenci Tıp Fakültelerine, 43 öğrenci Mühendislik Fakültelerine, 12 öğrenci Diş Hekimliği Fakültelerine girerken, 7 öğrenci de Hukuk Fakültelerine yerleşti.

GÜNDEM 20.08.2017, 14:34
Cevat Ayhan Fen Lisesi'nden Büyük Başarı
banner48

Mühendisliğe Yönelim

Okul müdürü Yunus Birincioğlu son dönemlerde öğrencilerinTıp yerine Mühendislik tercih etmeye yöneldiklerini, tıp fakülteleri girişpuanı elde eden öğrencileri, eğer mühendislik yerine tıp tercih etselerdi, tıpfakültelerine yerleşen öğrenci sayısının 70 civarında olacağını söyledi.

Okul Sınava Hazırladı

Son iki yıldır öğrencileri, yaz kursu, okul programı, haftasonu kursları, sömestr kursu, etüt programları, periyodik deneme sınavları,muhtelif motivasyon etkinlikleri ile tamamen Okulun sınava hazırladığını ve tümöğrencilerin katıldığını belirten Birincioğlu, böylesine bir faaliyetigerçekleştiren nadir okullardan biri olduklarını, elde edilen başarının tamamenOkula ait olması sebebiyle ayrıca onur duyduklarını söyledi. Öğretmen, öğrencive aileleri kutladığını ifade etti.

Şampiyonlar Fen Lisesinde

Önceki yıllarda Sakarya’daki TEOG şampiyonlarının ve yüksekpuanlı öğrencilerin neredeyse tamamının İstanbul ve Ankara’daki Robert Kolej,İstanbul

Erkek, Galatasaray, Kabataş, Cağaloğlu, Kadıköy Anadolu, İstanbulFen, Ankara Fen, Gazi Anadolu gibi ünlü liseleri tercih ettiklerini, şimdi isebüyük bir bölümünün adı geçen okullara puanları yettiği halde Sakarya CevatAyhan Fen Lisesini tercih ettiğini belirten Yunus Birincioğlu, bu güveninhakkını vermek için çalışacaklarını, bu güveni sağlayarak daha çocuk yaştakişampiyonların aile ortamlarında kalmalarına katkıda bulunmuş olmaktan memnunolduklarını söyledi

Okulun Taban Puanı

2017 TEOG sonuçlarına göre Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinintaban puanı 492.860 olarak Kocaeli Fen Lisesine yaklaştı. Bu yıl 493 puanınüzerinde 117 öğrenci, 494 puanın üzerinde 82 öğrenci, 495 puanın üzerinde 55öğrenci, 496 puanın üzerinde 36 öğrenci, 497 puanın üzerinde 22 öğrenci, 498puanın üzerinde 10 öğrenci, 499 puanın üzerinde 5 öğrenci Fen Lisesini tercihetti.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)