banner2

banner1

banner22

Çetin'den Avukatlar Günü mesajı

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, “Bir ulusun yüksek değerlere sahip demokrasi ile yönetildiğinin ölçüsü avukatlara verilen önem ve değer ile ölçülür” dedi

GÜNDEM 04.04.2021, 13:27 Editör: Serenay Yaşar
Çetin'den Avukatlar Günü mesajı
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çetin mesajında, “Bir ulusun yüksek değerlere sahip demokrasi ile yönetildiğinin ölçüsü avukatlara verilen önem ve değer ile ölçülür. Hukuk Devletinin en önemli güvencesi savunma, Avukatlar ve onların örgütü Barolardır. Demokrasinin ve özgürlüklerin en yakın dostu ve teminatı olan avukatlar, hukuk devletinin yerleşmesi, toplumda hukuka aidiyet bilincin gelişmesi, demokrasinin kurumsallaşması, özgürlük alanının genişlemesi, insan haklarının korunması konularında çaba harcarlar.

YARGI BAĞIMSIZLIĞI VURGUSU

Yargı bağımsızlığının, avukatın ve baroların bağımsızlığı da sağlanmak suretiyle var olabileceğin, yargının bağımsız olmadığı bir toplumda demokrasinin de olamayacağını bilmek gerekmektedir. Sadece avukatlık görevlerini yerine getirirken gösterdikleri onurlu mücadele için değil,Hukuk devleti ve Yargı Bağımsızlığı ülküsünü egemen kılma yolunda yıllardır verdikleri mücadele için hukukun üstünlüğüne inanmış ve hukukun üstünlüğüne ant içmiş andına sağdık yılmayan, yorulmayan ve asla mücadeleyi bırakmayan bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de, kuvvetler ayrılığına, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan inancımızla mücadeleye devam eden Yaşamın her alanında hukuk mücadelemizi bırakmayan avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)