banner2

banner1

banner22

Çerkezoğlu beraat etti

Sakarya'da katıldığı bir paneldeki konuşmasında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında dava açılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu beraat etti.

GÜNDEM 09.03.2020, 12:53 Editör: Ebru Bulut
Çerkezoğlu beraat etti
banner48

NE OLMUŞTU?

Çerkezoğlu hakkında, DİSK genel sekreterliği görevini yürüttüğü dönemde, 15 Haziran 2016'da Sakarya'nın Sapanca ilçesinde CHP İlçe Teşkilatınca Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Nereye Gidiyor?" konulu panelde yaptığı konuşmada, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği gerekçesiyle Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Arzu Çerkezoğlu'nun "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu.

BERAAT ETTİ

DİSK Yönetim Kurulu üyeleri, kurum temsilcileri ve milletvekilleri Sapanca Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 4. duruşmasını izlemek üzere Sapanca'ya geldi. Sapanca'da CHP tarafından düzenlenen paneldeki konuşması nedeniyle,  "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan bir yıldan üç yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Arzu Çerkezoğlu, davanın bugün görülen dördüncü duruşmasında beraat etti.

“GERİ DURMAYACAĞIZ”

Mahkeme sonrası açıklamalarda bulunan Arzu Çerkezoğlu,  "Kimse DİSK'lilerden sessiz kalmasını beklemesin. Doğru bildiğimizi söylemekten ve bunun mücadelesinin örgütlemekten bir gün bile geri durmayacağız" dedi.

Yorumlar (0)