banner2

banner1

banner22

Çelik’e “15 Temmuz Kahramanları” özel ödülü

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'ye ilk gelen ve burada ilk haberi geçen AA Parlamento Haberleri Editör Yardımcısı Atakan Çelik'e o gece TBMM’de görev yapan gazeteciler adına "Medyanın 15 Temmuz Kahramanları" özel ödülü verildi.

GÜNDEM 20.07.2020, 10:38 Editör: Ebru Bulut
Çelik’e “15 Temmuz Kahramanları” özel ödülü
banner48

MEDYANIN 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI” ÖZEL ÖDÜLÜ

33’üncü Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi kapsamında ödül töreni gerçekleştirildi. Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleşen ödül töreninde, zirveyi düzenleyen Lob'in Turkey Başkanı Fahri Ustaoğlu, AA muhabirinin sorularını yanıtlayarak, 33’üncü Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi'nin her sene farklı temalarda düzenlenen çalışmalarını anlattı. 33’üncü Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi'nde 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'ye ilk gelen ve burada ilk haberi geçen AA Parlamento Haberleri Editör Yardımcısı Atakan Çelik'e o gece TBMM'de görev yapan tüm gazeteciler adına "Medyanın 15 Temmuz Kahramanları" özel ödülü verildi.

“BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ GÖREV YERİNE GİTTİ”

Burada duygu ve düşüncelerini dile getiren Çelik, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatarak, "Ödülü, 15 Temmuz'da çalışan, hayatını kaybetmiş, yaralanmış, bu ülke için bir taşın üstüne taş koyan bütün gazeteci arkadaşlarım adına aldım. 15 Temmuz olağanüstü bir dönemdi, genel müdürümüzün talimatı üzerine, nerede olursa olsun bütün arkadaşlarımız görev yerlerine gitti." diye konuştu.

“ÇOK SAYIDA İNSAN GÖREVİNİN BAŞINA GELMİŞTİ”

Çelik, o dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yardımıyla TBMM'ye girmeyi başardığını anlatarak, şunları kaydetti: "O gün çok enteresan olaylar oldu, bütün siyasi partilerin grup başkan vekilleri Başkanlık Divanı'nı oluşturarak, meclisi olağanüstü topladılar. O gece üzerimize bombalar yağmaya başladığında Bekir Bozdağ Bey inanılmaz bir konuşma yaptı. Daha sonra sığınağa indik ama Allah'a şükürler olsun sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ülkemiz, darbe girişiminden kurtulmuştu ve tarihe not düşmüştük. Hür ve bağımsız yaşamanın elbette bir bedeli vardır, bu bedel çok zaman candır. Canını bu vatana adayanlara selam olsun diyoruz. Gazetecinin refleksidir ve AA'da da haberi hızlı ve doğru bir şekilde geçmek çok önemlidir. Yani bunu geçmemiz gerekiyordu. Kurtuluş Savaşı'nda da meclisimiz görevinin başındaydı ve Kurtuluş Savaşı'nı bile meclis yönetmişti. Gazi bir meclisimiz vardı, o gece de meclisimizin olağanüstü bir şekilde toplanacağını duyurmak zorundaydık. Duyurduktan sonra diğer gazeteci arkadaşlarımız gelmeye başladılar. Sabaha doğru sığınağa gittiğimiz zaman bütün siyasi partiden arkadaşlar, 120'nin üzerinde milletvekilleri ve çok sayıda gazeteci vardı, görevinin başına gelmişti. Değişik duygular içerisindeydik, 'Bu benim ülkemde mi yaşanıyor?' şeklinde duygu karmaşası yaşamıştık. Bizi bombalamaya başladıktan sonra bu ülkede hainlerin bir darbe girişiminde olduğunun farkına varmıştık."

Yorumlar (0)