banner2

banner1

banner22

Çanakkale Zaferi 106 yaşında

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle Serdivan Şehitliği ve Yorgalar Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi.

GÜNDEM 18.03.2021, 12:16 Editör: Gizem Demirsoy
Çanakkale Zaferi 106 yaşında
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle Serdivan Şehitliği’ndeki çelenk sunma programına katıldı. Vali Çetin Okay Kaldırım ve Garnizon Komutanı Tankçı Komando Albay Cavit Nartop’un da katıldığı program daha sonra Yorgalar Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyareti ile devam etti.  Başkan Yüce, “Bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı yâd ediyoruz” dedi.

ÇANAKKALE ZAFERİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN SİMGESİDİR

Başkan Ekrem Yüce, “Çanakkale Zaferi milletimizin canıyla, kanıyla, birlik ve beraberliğiyle yazdığı kahramanlık destanıdır. Çanakkale ruhu kadim milletimizin inancı ve kararlığı ile hürriyetine, bağımsızlığına ket vurmak isteyenlerin karşısında durmanın adıdır. Her zorluğun üstesinden birlik ve beraberliğiyle gelen bir milletiz. Rabbim daim eylesin. Bu vesileyle Çanakkale Zaferi’nin 106'ncı Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

“ANI DEFTERİNİ İMZALADI”

Şehitlik Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Türk bağımsızlık mücadelesinin, azminin ve kahramanlığının en büyük örneklerinden biri olan Çanakkale Savaşı, Türk milletinin yeniden varoluş ve diriliş destanıdır. Şanlı mazimiz; vatani değerleri ve mukaddesatı uğuruna her türlü zorluğa göğüs geren ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla doludur.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz” diyerek imzaladı. Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın ardından Vali Kaldırım, protokol üyeleri ile birlikte Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktı.

Yorumlar (0)