banner2

banner1

banner22

Çanakkale ruhumuz payidar olsun

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 16.03.2021, 21:02 Editör: Aysima Kortak
Çanakkale ruhumuz payidar olsun
banner48

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan; 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle; 18 Mart Çanakkale Zaferi bizler için; Emperyalist, sömürgeci, kan emici, gittikleri tüm coğrafyada mazluma zulmeden ve bundan beslenen çok uluslulara karşı kazandığımız sadece bir toprak müdafaası değildir. Bu yüzdendir ki 18 Mart Çanakkale Zaferi sadece o tarihe geçilmezlik katmamıştır. Ruhun yeniden adeta bir vücut bulması gibi insanların bugün de ve yarın da kutlu ecdadının inancını bulabilmesi için bir pusula, birlik ve beraberlik anlayışını tekrar tekrar yenileyen hep taze tutan ruhumuzu besleyen en büyük inanç pınarlarımızın önde gelenlerinden olmuştur. Sadece o tarihe geçilmezlik katmadı dememiz bu yüzdendir. Ne zaman birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duysak bize miras olan bu kutlu inanç (Çanakkale Ruhu) geçilmezliğini yeniden bedenlerimizde filizlendirmeye devam etmektedir.

DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE GÖRÜLMEMİŞ SAVAŞIN ADI OLMUŞTUR ÇANAKKALE

Çanakkale adeta bizleri büyütmüş ve bir savaştan daha çok şey öğretmiştir. Öğrettiği şeylerden birine değinecek olursak o da bugün de Türk ordusunun mazlumları korumak için gittiği her yerde tıpkı Çanakkale de ecdadının o zorlu savaş meydanında dahi o savaş meydanını tarihin tek saygıyla andığı bir yere çevirmiş olmasıdır. Günün büyük çoğunluğunda birbirlerine kurşun sıksalar da kahraman Mehmetçiğimizin, düşmanı misafirliğe gelmiş biri gibi görüp kültürümüzden gelen ev sahipliği duruşuyla çatışma aralarında düşman askerleri ile mataralarındaki suyu paylaşarak bu centilmenliği başlatmış ve bu savaşa saygı kazandırmıştır. Böylelikle Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş ve görülmeyecek bir savaşın adı olmuştur Çanakkale.

ADETA BİR ONURDUR!

Çanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin her türlü yokluk ve acılar içinde dahi milli birlik ve beraberliğiyle neler başarabileceğini gösteren kahramanlık örnekleriyle dolu büyük bir zaferin adı olduğunu ifade eden Başkan Ercan; Verdiğimiz binlerce şehidin acı üzüntüsünün yanında gururla tarihimizde taşıdığımız bizlere ecdadımızın bıraktığı adeta bir onurdur Çanakkale. Yüce Türk Milletinin varlığını koruma safhalarında şehit düşen tüm Vatanperverlerimizin, Mehmetçiklerimizin Ruhu Şad olsun.

Çanakkale Ruhumuz Payidar Olsun.

Yorumlar (0)