banner2

banner1

banner22

Çalışmalar haftaya başlayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda yenileme çalışmalarının gelecek hafta içerisinde başlayacağını duyurdu. Yeşil alanları, oturma alanları, aydınlatması ve Akıllı Şehir Uygulamaları ile örnek bir meydan şehrimize kazandırılacak.

GÜNDEM 22.07.2018, 16:10
Çalışmalar haftaya başlayacak
banner48

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek yenileme çalışmalarının gelecek hafta başlayacağını duyurdu. 1. Etap yenileme çalışmalarının kısa süre önce ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, yer tesliminin ardından yenileme çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Toçoğlu, meydanın Türkiye’ye örnek bir proje olacağını da açıklamalarına ekledi.

YER TESLİMİ YAPILIYOR

Başkan Zeki Toçoğlu, “Demokrasi Meydanımız için yenileme çalışmaları gerçekleştireceğimizi duyurmuş, vatandaşlarımızın ve STK’larımızın görüşlerini aldık, projemizi hazırladık. Projemizin 1. Etap ihalesini de kısa süre önce gerçekleştirdik. Şimdi ise yer teslimini yapacak ve hemen ardından çalışmalarımızı başlatacağız. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu güzel çalışmamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YEŞİL ALANLAR ARTACAK

Başkan Toçoğlu, 1. etap kapsamında yapılacak çalışmalara da açıklamalarında yer verdi. Toçoğlu, “Daha öncede ifade ettiğimiz gibi projemizin içerisinde Akıllı Şehir Uygulamaları bulunacak. Ayrıca yeşil alanları da arttıracağız. Meydandaki kot farkı da ortadan kalkacak. Aydınlatma, oturma alanları, kafe, sosyal alanlar yine projemizin içerisinde yer alacak. Katlı Pazar Yeri önündeki yapıyı da kaldıracağız. İnşallah hemşehrilerimizin keyifli vakitler geçirdiği, şehrimizin vitrini olacak bu özel çalışmamız Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

 

 

Yorumlar (0)