banner2

banner1

banner22

Caddelerde yılbaşı hareketliliği

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kutlamaların yasaklanması ile Sakaryalılar yılbaşını evlerinde geçirecek. Yılbaşı alışverişi için caddeler dolup taşarken vatandaşlar, taşkınlık olmaması ve kurallara uyulması gerektiğini söyledi.

GÜNDEM 31.12.2020, 15:33 Editör: Ebru Bulut
banner48

YENİ YILA EVLERDE GİRİLECEK

Dünya genelinde yayılan koronavirüs nedeniyle bu sene Sakaryalılar pandemi kuralları çerçevesinde yeni yıla girecek. Koronavirüs ile mücadele kapsamında 81 ilin tamamında uygulanan yasaklar dolayısıyla vatandaşlar yeni yıla evlerinde girecek. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelge ile sokağa çıkma yasağı 31 Aralık akşam saat 21.00 itibari ile başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması 4 Ocak Pazartesi sabahı saat 05.00 saatinde sona erecek. Gönderilen genelgede yılbaşı eğlenceli, eğlence mekanları ve otel gibi işletmelerde de yılbaşı kutlaması yasaklandı.

CADDELER DOLDU TAŞTI

Yeni yılı evlerinde geçirecek Sakaryalılar, yılbaşı alışverişi için çarşının yolunu tuttu. Cadde ve sokaklar dolup taşarken alışveriş sırasında hijyen, maske ve sosyal mesafenin unutulmaması gerektiğini belirten vatandaşlar, yeni yıl için güzel temennilerde bulundu.

“BU SENE DİĞERLERİNDEN FARKLI”

Yılbaşını ailesiyle birlikte geçireceğini söyleyen Özgür Özyurt, “Bu yılbaşı diğer seferkilerden farklı olacak. Ben ailemle birlikte çerezlerimizi alıp evde vakit geçirmeyi düşünüyoruz. Önceki senelerde daha farklı planlar yapabiliyorduk, fakat pandemi dolayısıyla bu sene biraz sıkıntı olabilir” derken, Bu sene yılbaşının biraz daha sade olacağını ifade eden Cemile Fatma Soytürk, “Bugün yılbaşı için alışverişe çıktım. Yılbaşında her zamanki gibi ailem ile evimde olacağım. Daha önceki yılbaşında kardeşlerimiz ile aile arasında toplanarak hoş sohbetlerimiz oluyordu. Ama bu sene pandemiden dolayı öyle olmayacak. Vatandaşlarımıza evde olmalarını ve sağlıklarına dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. İnşallah bugünler de geçecek” ifadelerini kullandı.

“ÇARŞIDA YILBAŞI İÇİN BİR HAREKETLİLİK VAR”

Yılbaşı için heyecan duyduğunu dile getiren Şaban Savaş, “Yılbaşı için özel bir alışveriş yapmıyoruz. Yılbaşı için heyecanlanıyoruz ve herkesin evinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yeni yıla girmesini temenni ediyorum. Çarşıda yılbaşı için bir hareketlilik var. Ben de kendi rutin alışverişimi yaptım. Bu zamana kadar bütün yılbaşında evimde, ailem ve çocuklarımla birlikteydim. Taşkınlık yapmadan, huzur ve mutluluk içerisinde yeni bir yıla başlayalım. Vatandaşlarımız 4 günlük tatilin keyfini çıkarıp istirahat etsinler. Kimse moralini bozmasın. İnşallah bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlatacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)