banner2

banner1

banner22

Cadde ve sokaklar tıklım tıklım

Adapazarı İlçesinde Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar cadde ve sokaklara akın etti. Maske takan vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

GÜNDEM 30.07.2020, 15:18 Editör: Ebru Bulut
banner48

KURALLAR HİÇE SAYILDI

Kurban Bayramının arife günü Adapazarı İlçesinde vatandaşlar cadde ve sokaklara akın ederken Çark Caddesi ve Dar Sokakta insanların sosyal mesafe kuralını hiçe saydığı görüldü. Bayram alışverişi nedeniyle sokaklara akın eden vatandaşların mağazalara maskesiz alınmaması için ise yoğunluk yaşanan bölgelerdeki polis ekipleri tarafından sık sık uyarı yapıldı. Şehir genelinde toplamda bin 500’den fazla polisin görev yaptığı öğrenilirken vatandaşlarda maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı.

“İNSANLAR KORONAVİRÜSÜ UNUTTU”

Vatandaşların sosyal mesafe konusunda uyarılara uymadığını belirten Yunus Yıldırım, “İnsanlar koronavirüsü unuttu. Neden maske taktığını unuttu” ifadelerini kullanırken Serhat Ertel isimli vatandaş, “İnsanlar maske takıyor ama maskeleri düzgün takmıyor. Kurallara uymuyor. Bu yüzden hastalığın yayılması artıyor” dedi. Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların ziyaret edeceği mezarlıklar gece boyunca dezenfekte edilirken görevliler ise mezarlıklara gelen vatandaşları maske konusunda uyardı.

Yorumlar (0)