banner2

banner1

banner22

Büyükşehir kar yağışına karşı teyakkuzda

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce bir basın toplantısı düzenleyerek ildeki kar ile mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kar yağışının ile birlikte çalışmaların başladığını belirten Yüce, 83 araç ve 180 personelle çalışmaların devam ettiğini söyledi.

GÜNDEM 17.02.2021, 22:37 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Sakarya için kar uyarısı yapmasının ardından hazırlıkların tamamlandığı ve kar yağışı ile birlikte çalışmaların da başladığını söyleyen Ekrem Yüce, 83 araç ve 180 personel ile çalışmaların devam ettiğini ve il genelinde herhangi bir sorun yaşanmadığını belitti. Öte yandan personellerin tüm çalışmalarını AKOM’dan yürütüldüğünü ifade eden Yüce, yaptığı konuşmanın ardından 3 tane daha karla mücadele aracını tuzlama yapması için harekete geçirdi. Ayrıca basın toplantısının ardından Yüce, telsiz ile itfaiye ekiplerinden ildeki yolar hakkında anons ile bilgi aldı.

“ÇALIŞMALARIMIZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Ekrem Yüce, “Bugün kar yağışı nedeniyle çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Cumartesi’den itibaren başlayan kar yağışı belli aralıklarla etkisini sürdürmektedir. Bu çerçevede özellikle Pazartesi günü şehrimizde kar etkisini yoğun bir şekilde göstermiştir. Şu ana kadar çalışmalarımız hız kesmeden devam ederken, 83 araç 180 personel ile birlikte bizler de vatandaşlarımız için seferber olduk. Zaman zaman greyderde zaman zaman tuzlama kamyonlarında süreci takip ettik. Sakarya’nın 2 bin km’lik yol ağımız var. Vatandaşımıza mani olacak ve olumsuzluğa yol açacak yol ağımız kalmamıştır. Ekiplerimiz anında müdahale etmiştir. Bu gece de tuzlama çalışmalarımız devam etmektedir. Sadece bir kırsalımızda çalışmalarımız devam ediyor. Kurfalılar, Ortamahalle, Kamışlı Mahallelerimizde çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyor. Yani 2 bin km ilk yol ağımızda sadece 16 km’lik bir alanda çalışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)