banner2

banner1

banner22

Büyükşehir'den konak açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sahibi tarafından satılığa çıkarılan konakla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada restore edilen konağın 2026 yılına kadar kullanım hakkının belediyeye ait olduğu vurgulandı.

GÜNDEM 18.06.2021, 18:10 Editör: Ebru Bulut
Büyükşehir'den konak açıklaması
banner48

Büyükşehir Belediyesi sahibi tarafından satılığa çıkarılan konakla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada restore edilen konağın, tüm kullanım hakları 30 Mart 2016 tarihinde yapılan sözleşme doğrultusunda 10 yıllığına alındığı belirtildi. Söz konusu, 2026 yılına kadar kullanım hakkının belediyeye ait olduğu vurgulandı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediyesi’nden Tarihi Alicanlar Konağı’nın satışına ilişkin yapılan açıklamada, “Adapazarı tarihinin şehirdeki önemli simgelerinden olan 100 yılı aşkın bir maziye sahip tarihi Alicanlar Konağı, bilindiği üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’mızın 2016 ve 2018 yılları arasında yürüttüğü restorasyon çalışmasıyla yeni bir görünüme kavuşmuştur. Tarihe ışık tutan bu simge yapı, 2018 yılından bu yana belediyemizin çeşitli kültürel ve sosyal projelerine ev sahipliği yapmaktadır.  Sakarya’nın tarihi değerleri arasında yer alan eserin tüm kullanım hakları, 30 Mart 2016 tarihinde Büyükşehir Belediyesi tarafından mülk sahipleriyle yapılan sözleşme doğrultusunda 10 yıllığına alınmıştır. Adapazarı tarihine ışık tutan Alicanlar Konağı, sözleşme gereği 30 Mart 2026 tarihine kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sanat ve eğitim alanındaki faaliyetlerinin merkezi olmaya devam edecektir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)