banner2

banner1

banner22

Büyük ilgi gördü

Adapazarı İlçesinde 20 yıl önce kendisine ait bakkalda kullanmak üzere ürettiği paketleme makinesi büyük ilgi gören Melih Güreş, bakkalını kapatarak kurduğu fabrikayla dünyanın birçok ülkesine makine ihracatına başladı.

GÜNDEM 15.05.2020, 12:58 Editör: Ebru Bulut
banner48

TALEP YAĞDI

Koronavirüs salgını sonrasında el değmeden paketlenen ürünlerin tercih edilmesinde yaşanan talep patlaması sonucu özellikle gıda sektöründe paketleme makineleri yapan Erenler İlçesindeki Lipovak isimli firma, son olarak Kızılay Ankara Şubesine sıcak yemek paketleme makinesini teslim etti. Çok sayıda Büyükşehir Belediyesi, spor kulübü ve fabrikanın da aralarında bulunduğu çok sayıda fabrikaya da makine üreten ve 1 günde teslimat garantisiyle çalışan firmaya yurtdışından da talep yağdı.

AYDA 150 ADET MAKİNE ÜRETİLİYOR

17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi sonrasında büyük hasar gören Sakarya’da geçici konutların kurulduğu Camili 2 bölgesinde açtıkları dükkanda yaptıkları ilk makineyi kendilerine peynir satan peynircinin satın aldığını belirten Lipovak Yönetim Kurulu Başkanı Melih Güreş, “Biz Camili 2’de, Sakarya’nın deprem konutlarının orada bir bakkal açmıştık, hayatımızı idam edebilmek için. Orada baktım peynir paketlemeyle ilgili makinanın ihtiyacını gördüm, kendime bir tane makine yaptım. O makinayı sonra bizim peynirciye sattım. Sonra bir tane daha yaptım, onu da internetten sattım. Sonra bunun arkası olduğunu fark ederek, makinanın seri imalatına başladım. Seri dediğimiz tabi 5 tane, 2 tane, 3 tane ayda. Şu anda o makinalardan 150 adet yapıyoruz ayda. Türkiye ve Dünya’da her yere gönderiyoruz. 12 senedir bu işi yapıyoruz.” dedi.

“AYNI GÜNDE TESLİMAT YAPIYORUZ”

Kızılay’a teslim ettikleri makine için özel çalışma yaptıklarını belirten ve bu konudan büyük gurur duyduklarını anlatan Melih Güreş, “Pandemi sürecinde işlerimiz arttı. Bu süreçten önce de şirketimizin prensibi olarak sürekli stoklu mal tutardık. Bundan dolayı da arayan müşterilerimize bir gün sonra ya da aynı gün makine teslimatı yapabiliyoruz. Bu dünya da böyle bir teslimat şekli yoktur.  Aradığınız makinayı aradığınız kabı, biz bir günde teslim ediyoruz. Bu çok büyük bir özelliktir çünkü ben sizin ne kabı vereceğinizi bilmiyorum, ne kapasitede alacaksınız bilmiyorum ama bu makinayı size bir günde veriyorum ve getiriyoruz, kuruyoruz, çalıştırıyoruz, siz okey diyene kadar da gitmiyoruz. Yani burada en gurur duyduğumuz müşterilerimizden ve makinalarımızdan biridir Kızılay’a verdiğimiz makine çünkü bir kar amacı olmayan, gütmeyen, tamamen yardım odaklı bir işletme Kızılay. Onun içinde bizde onların sürekli arkasındayız, bakım ve arıza konumlarında sürekli onlarla temas halindeyiz, başları ağrımasın diye elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)