banner2

banner1

banner22

Büyük başarı

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Urfodu Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda, kimya alanında, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi öğrencisi Melek Nisa Aydoğan, büyük bir başarıya imza atarak dünya 10'uncusu ve Türkiye 6'ncısı oldu.

GÜNDEM 31.05.2020, 20:52 Editör: Aysima Kortak
Büyük başarı
banner48

252 BİN 364 ÖĞRENCİ KATILDI

Rusya Federasyonu tarafından organize edilen yarışmaya Türkiye, Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan, Almanya, Beyaz Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Kırgızistan ve Tacikistan'dan orta ve lise düzeyinde toplam 252 bin 364 öğrenci katıldı.

Yarışmaya ülkemizden,  Ankara Fen Lisesi, İzmir Fen Lisesi ve Galatasaray Lisesi gibi okullarında aralarında olduğu toplamda 60 okuldan 9’uncu sınıflar düzeyinde 84, 10’uncu sınıflar düzeyinde ise 79 öğrenci katıldı.

9’uncu sınıflar seviyesinde katılan 84 öğrenci arasından Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi öğrencilerimizden 1 tanesi 1’incilik, 2 tanesi 2’ncilik, 4 tanesi 3’üncülük ve 2 tanesi mansiyon ödülü aldılar. Böylece ülkemizden katılan 84 öğrenci arasından 9 öğrencimiz başarı göstermiş oldu.

OKUL YÖNETİCİLERİNE VE AİLELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

10’uncu sınıflar seviyesinde de ülkemizden katılan 79 öğrenci arasından Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi öğrencilerimizden 5 tanesi 3’üncülük ödülü alırken 1 tanesi de mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Uluslararası bir yarışmada kazandıkları başarılarla ülkemizin ve ilimizin gururu olan öğrencilerimizi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, çocuklarımızın başarılarında emeği olan öğretmenlerine, okul yöneticilerine ve ailelerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)