banner2

banner1

banner22

Burak’ın 15 Temmuz mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

GÜNDEM 14.07.2020, 15:38
Burak’ın 15 Temmuz mesajı
banner48

Baro Başkanı Burak yayımladığı mesajında, “Milletimiz, büyük bir sağduyu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini engelleyerek bayrağını, iradesini, demokrasisini ve hukukun üstünlüğü ilkesini gelecek nesillere taşımakta kararlı olduğunu bir kez daha, canı pahasına ortaya koymuş ve geleceğine kahramanca sahip çıkmıştır” dedi.

“HUKUK, BÜTÜN DEMOKRATİK YÖNETİMLERİN TEMELİNİ TEŞKİL EDER”

İnsanoğlunun en büyük keşfinin hukuk olduğunu belirten Başkan Burak, “Hukuk, bütün demokratik yönetimlerin temelini teşkil eder. Çünkü adalet duygusu insana huzur içinde, güvence içinde yaşam imkânı verir. İnsanoğlunun tarihin başlangıcından bugüne kadar verdiği mücadele eşitlik ve adalet, yani hukuk devleti mücadelesi olmuştur. Bu mücadelelerde 15 Temmuz; Millî Mücadele döneminden bu yana millet kuvvetini ve gücünü tekrar gösterdiği, topyekûn, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan tek bayrak altında toplanan milletimizin, bir işgale karşı sonuna kadar direnişini temsil eden bir gündür” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ KURTULUŞ DESTANI

15 Temmuz 2016 tarihini Türk Milletinin hiçbir zaman unutmayacağını ifade eden Burak, “Bu tarih bir taraftan vatan hainlerinin devletine ve milletine karşı başkaldırışının tarihi olmakla birlikte diğer taraftan kahraman vatandaşlarımızın nesline uygun birlik ve beraberliğinin sonucu ortaya çıkan İkinci Kurtuluş Destanının tarihidir. Ülkemiz üzerinde hain emeller peşinde koşanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, bundan sonra da karşısında yüce milletimizi bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’un 4. yıl dönümünde, egemenliğini korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)