banner2

banner1

banner22

Bülbül’den Davutoğlu’na cevap

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Haberlisin.com’u ziyaret etti. Bülbül, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Bahçeli’nin Türk dünyasına yaptığı ne var?’ şeklinde yaptığı paylaşım hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 22.01.2021, 13:12 Editör: Aysima Kortak
banner48

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Haberlisin.com’u ziyaret etti. Bülbül, İmtiyaz Sahibimiz Güven Hasbaş ile gündemi değerlendirdi.

“BİZ BU AÇIKLAMAYI ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ”

Gelecek Partisi (GP) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi.  MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Davutoğlu'nun açıklamasına haberlisincom ziyaretinde yanıt verdi. Yapılanları ispatlama ihtiyaçlarının olmadığını söyleyen Bülbül "Biz bu açıklamayı şiddetle reddediyoruz” dedi.

“TWEETLERİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya cevap veren MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “Ahmet Davutoğlu’nun başka bir takım dertleri olduğunu ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik olarak geçmişten bugüne çok ciddi hasmane bir tutum içerisinde olduğunu ve bunun aslına MHP’ye yönelik değil Türk milletine ve Türk milliyetçiliğine yönelik alerjisinden kaynaklandığını açık bir şekilde görüyoruz. Ahmet Davutoğlu Türkiye’yi stratejik derinlik deyip stratejik kara çukurların içerisine düşüren dış politikanın mimarlarındandır” ifadelerini kullandı.

“SEROK AHMET DEMEMİZİN BİR SEBEBİ VAR”

Toplumda MHP olarak bizim ona ‘Serok Ahmet’ dememizin bir takım sebepleri vardır diyen Bülbül, “Bu noktada hiç iyi hatıralarımızın olduğunu söyleyemeyiz. Genel Başkanımızın Türk dünyası için neler yaptığını Ahmet Davutoğlu’na ispat etmek zorunda değiliz fakat Türk dünyasından ve Türk’ün yaşadığı bütün coğrafyalardan Genel Başkanımıza ve milliyetçi harekete duyulan teveccüh ve sevgiyi cümle alem bilmektedir. Bu gönül coğrafyamızda, turan coğrafyasında milliyetçi ülkücü hareket fikirleriyle, lideriyle, Başbuğ Alparslan Türkeş, bugünkü lider Devle Bahçeli Türk dünyasının lideri olarak kabul edilmektedir. Bu noktada Ahmet Davutoğlu bir ithamda bulunmuştur. Milliyetçi hareketin bu noktadaki değerlerine karşı savaş içerisindedir. Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

“AHMET DAVUTOĞLU’NUN BU NOKTADA SÖYLEYECEK SÖZÜ YOKTUR”

Onun bağlantılarının ve anlayışının Türk milleti ve Türkiye için olmadığını her adımında ve her açıklamasında görüldüğünü ifade eden Bülbül, “Barzani referandumu yapılır, Kerkük’te Türkmenler yok sayılmaya çalışılır. Kuzey Irak’ta yapılan referandumda kalkar Türkmenlerin karşısında yer alır. Suriye ve diğer meselelerde de aynı şekilde. Dolayısıyla Ahmet Davutoğlu’nun bu noktada söyleyecek bir sözü yoktur. Biz bunu şiddetle reddediyoruz. Kendisi bağlantı içerisinde oldukları yapılarla Türkiye’nin milli ve yerli yolda gidişini engellemeye ve bunu aksatmaya yönelik faaliyetler içerisindedir. Bunu milletimiz en iyi şekilde takdir edecektir diye düşünüyorum” dedi.

Yorumlar (0)