banner2

banner1

banner22

Buğaçayır; Hizmet için yola çıktık

Sakarya Erzurumlular Derneği 18 Temmuz’da sandığa gidecek. Gençlik kolları başkanlığının ardından dernek başkan adayı olan Halil Buğaçayır şehirde 42 bin hemşehrilerinin yaşadığını belirterek “Hedefimiz hemşehrilerimize, şehrimize hizmet etmek” dedi.

GÜNDEM 13.07.2021, 13:40 Editör: Ebru Bulut
Buğaçayır; Hizmet için yola çıktık
banner48

Sakarya Erzurumlular Derneği Başkan Adayı Halil Buğaçayır ve Avukat Erkan Aydın, Haberlisin.com ve Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Genel Yayın Müdürü Güven Hasbaş’ı ziyaret etti. Başkan adayı Buğaçayır dernek başkanlığına aday olmasının nedenlerini ve seçilmesi durumunda yapacaklarını aktardı.

“42 BİN HEMŞEHRİMİZ VAR”

Sakarya’da 42 bin civarında Erzurum’dan göç eden hemşehrilerinin olduğuna vurgu yapan Başkan Adayı Halil Buğaçayır “Sakarya’ya göç etmiş burayı memleket edinmiş 42 bin hemşehrimiz var. Sakarya Erzurumlular Derneği’nin marka değerini yükseltmek istiyoruz. Hemşehrilerimizin birlik ve beraberliği ile oluşacak sinerji şehre katkıya dönüşecek. Bizim hedefimiz şehrimize, şehirde yaşayan hemşehrilerimize hizmet etmek. Küçük olsun benim olsun felsefesinden kurtulup 42 bin hemşehrimize ve bir milyonu aşan nüfusuyla Sakarya şehrine hizmet etmeye talibiz” dedi

GELENEKLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ

Sakarya’da Erzurum günleri başta olmak üzere sürekli yapılması gereken aktivitelerin olacağını ifade eden Başkan Adayı Buğaçayır “Erzurum tanıtım günleri yapacağız. Yerelden genele gelenek, göreneklerimizi aktaracağız. Sakarya’da yaşayan her insanın Erzurum lezetlerini, geleneklerini görmelerine olanak sağlayacağız. Derneğin şehirde yaşayan bütün hemşehrilerimizi kucaklamasını sağlayacağız. Maltepe’de bulunan dernek binamızı kır düğün salonuna dönüştüreceğiz. Derneğin siyaset üstü bir kurum olması için göreve talibiz” dedi

HALİL BUGAÇAYIR KİMDİR?

"1977 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. İlkokulu Erzurum'da okuyan Buğaçayır, Ortaokul ve Lise öğrenimini Sakarya'da tamamladı. Çayır Gurup Yönetim Kurulu başkanı olan Halil Buğaçayır, aynı zamanda Esentepe Gölspor Başkan Yardımcılığı da yapmaktadır. TÜMSİAD Sakarya Bölge Yönetim Kurulu üyesi olan Halil Buğaçayır, 33 yıldır Sakarya'da yaşamaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Halil Buğaçayır; Sakarya Erzurumlular Derneği'nde Gençlik Kolları Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Üyeliğini ve yöneticiliği üstlendiği kurum ve kuruluşların başarısı, birliği ve beraberliği için çalışmalar yürüterek daima gelişime önem vermektedir.

Yorumlar (0)