banner2

banner1

banner22

'Bu bir insanlık meselesi'

MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Filistinli sivillere yönelik alçak saldırılarını kınayarak, “Kudüs İslam’ındır” dedi.

GÜNDEM 14.05.2018, 18:10
'Bu bir insanlık meselesi'
banner48

HAKSIZ İŞGAL

ABD’nin resmi olarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki gösteren MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Şube Başkanı Coşkun; “Yaşanan bu gelişme Kudüs’ün kutsiyetini, tarihi statüsünü, uluslararası hukuku, uluslararası anlaşmaları ve BMGK kararlarını değiştirmez/değiştiremez; haksız işgali haklı kılmaz. ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması; bölgeye huzur, güven ve istikrar getirmeyecektir” dedi.

FİTİLİ ATEŞLEDİ                    

“Bu olayın tam aksine İsrail’in küstah tavırlarını daha da körükleyecek ve Filistin halkı üzerinde oluşacak baskı ve zulüm daha da artabilecek, birçok olumsuz gelişmenin fitilini ateşleyebilecektir” diyen Coşkun şunları söyledi;

“Nitekim bugün çıkan olaylarda İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu onlarca Filistinli hayatını kaybetti, yüzlerce Filistinli yaralandı. Filistin meselesi, yalnızca Müslümanları ilgilendiren bir konu değil, insanlık tarihine kara leke olarak yerleşen bir zulümdür.

Kudüs’e, İsrail ve ABD’nin hükmetme çabası, dünyanın bütün halklarına karşı yapılan bir haksızlıktır. Barış içinde ve bir arada yaşamayı savunan tüm ülkelerin, bunu söylemden öteye taşımalarının tam vaktidir.

TARİH ZALİMLERİDE YAZACAKTIR

Kudüs’ün işgaline, tüm dünyanın tepki vermesi gerektiğini savunuyoruz. Bu bir insanlık meselesidir!

Başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti idealinden geri adım atılması söz konusu değildir. Tarih, hakkı olanı arayan ve zulüm gören Müslümanları da zalimleri de yazacaktır. Bu zulüm, gelecek nesillere kötü bir miras olarak kalacaktır.

Biz Müslümanlar olarak, Müslüman iş insanları olarak var gücümüzle bu mezalimin karşısında durduk ve duracağız.

Kudüs, miraç mucizesinin şahididir.

Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir.

Kudüs, Filistin’in başkentidir.

Kudüs İslam’ındır!

Yorumlar (0)