banner2

banner1

banner22

Bu bayram onların

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler, istisna uygulanması kapsamında tekrar sokağa çıktı. Vatandaşlar, Donatımpark'ta vakit geçirdi.

GÜNDEM 24.05.2020, 15:41
Bu bayram onların
banner48

PARKLAR DOLDU TAŞTI

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta içi yaptığı açıklama ile Ramazan Bayramı’nda tüm illerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıklamıştı. Açıklamanın diğer boyutu ise bu yasağın 65 yaş üstü vatandaşları kapsamaması, 65 yaş üstü vatandaşlar bayramda sokağa çıkma sevinci yaşarken, vakitlerini havanında güzel olması neticesinde parklara akın ederek geçirdi.

ÇOK BEKLEDİLER ÇİFTE BAYRAM YAŞADILAR

Sokağa çıkma yasaklarının uygulanmasından itibaren ilk olarak 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençler için uygulanan bu durum, şimdilerde tersine dönmüş durumda. Ramazan Bayramı’nda tüm yurtta sokağa çıkma yasakları uygulanırken, 65 yaş üstü vatandaşlarımız için bu yasak bugün geçerli değil. Güzel havayı parklara akın ederek geçiren vatandaşlarımız çifte bayram yaşama şansı elde etti.

Yorumlar (0)