banner2

banner1

banner22

Borcunu ödeyip...

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kiracısı olan bir kadını icraya verip eşyalarını haciz ettirdiği ve baskı yaptığı iddia edilmişti. Sofuoğlu’nun icraya verdiği A.K., icra dairesine giderek borçlarını ödeyip Yediemin Garajında bulunan malzemelerini almaya gittiği öğrenildi.

GÜNDEM 08.02.2021, 16:36 Editör: Aysima Kortak
Borcunu ödeyip...
banner48

NE OLMUŞTU?

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Sakarya’da sahibi olduğu dükkanı kiralayan ve pandemi nedeniyle kirasını ödeyemeyen kadın esnafın işyerindeki eşyalarına haciz getirmişti. Sofuoğlu’nun adamı olduğu iddia edilen kişilerin de A.K.’yi darp ettiği belirtilirken haberleri basında da yer almıştı. Kenan Sofuoğlu sosyal medya hesabından konuyla açıklama yaparak "Çok kısa ve öz bir açıklama yapacağım. Hakkımda kendini dövdürdüğüm ve haciz ettirdiğimi iddia eden şahsı tanımıyorum. Tek bildiğim 60 yaş üstü annemin yaklaşık 1 buçuk yıl önce üzerine yürüyüp hakaretler ettiği ve sabıkalı bir kadın olduğu. Bu olay sonrası avukatımız konuyu yargıya taşımış ve yargıdan çıkan karar uygulanmış. 50 civarında kiracımız var, bugüne kadar hiç kimse ile para için mahkemelik olmadık. 1 yıldır 1 kuruş talep etmediğimiz kafe ve restoranlar varken sadece 15 bin TL için bunları yapacağımıza inanılması mümkün müdür?" demişti.

İCRA DAİRESİNE GİDEREK BORÇLARI ÖDEDİ

Kenan Sofuoğlu’nun icraya verdiği A.K., icra dairesine giderek borçlarını ödedi. Ardından A.K., Yediemin Garajına konulan malzemelerini almaya gittiği öğrenildi.

Yorumlar (0)