banner2

banner1

banner22

Boğazköy’de tehlikeli yol

Geyve’ye bağlı Boğazköy ile çevre mahalleler arasında ulaşımı sağlayan eski ipekyolunda yağışların ardından taşlar yola indi.

GÜNDEM 28.01.2021, 00:13 Editör: Gizem Demirsoy
Boğazköy’de tehlikeli yol
banner48

Edinilen bilgilere göre akşam 22.30 sıralarında Boğazköy Mahallesi sakinlerinin kullandığı yolda yağışlardan yumuşayan kaya ve taş parçaları yola düştü. Düşen taşlar sebebiyle iki araç hasar aldı. Vatandaşların ihbarı üzerine Arifiye Belediyesi ekipleri ve jandarma ekipleri bölgede çalışma başlattı.

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ

Boğazköy’de yaşayan ve bu tehlikeli yolu her gün kullandıklarını dile getiren vatandaşlar, bu bölgede yağışların ardından yola inen taş ve kaya parçalarının senelerdir  büyük tehlikelere yol açtığını ve halen tehlike yaratmaya devam ettiğini söyledi. Öte yandan yola dökülen kaya ve taş parçalarını kendilerinin temizlediğini belirten vatandaşlar, bir an önce önlem alınmasını istedi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEPKİLİLER

Günde çok sayıda kişinin kullandığı yola düşen kayalar sebebiyle bugüne kadar birçok araçta maddi hasar meydana geldi. Özellikle düşen kayaların Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattına zarar verdiği öğrenilirken heyelan bölgesi olan yolda çalışma başlatacaklarını söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgede çalışma başlatmaması tepkilere sebep oldu. Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş, durumu birçok kez Sakarya Büyükşehir Belediyesini bildirdiğini fakat herhangi bir dönüş alamadığını dile getirdi.

Yorumlar (0)