banner2

banner1

banner22

Boğazköy sahası su altında kaldı

Sağanak yağmur yağışı ve karların erimesiyle yükselen Sakarya Nehri, Boğazköy Mahallesinde futbol sahasında taşmaya neden olurken Nuruosmaniye ile Doğançay arasındaki arazi sular altında kaldı.

GÜNDEM 07.04.2021, 20:45 Editör: Ebru Bulut
Boğazköy sahası su altında kaldı
banner48

ARAZİ SULAR ALTINDA KALDI

Edinilen bilgilere göre, Sağanak yağmur yağışı ve karların erimesiyle yükselen Sakarya Nehri’nde taşmaya neden oldu. Nuruosmaniye ile Doğançay arasındaki arazi sular altında kalırken, dolgu arazisinde bulunan su boruları toprağın kaymasıyla nehrin akıntılarına kapıldı. Su borularının görevini yerine getirememesiyle birlikte Nurusomaniye Mahallesi’nde bir mahallede su kesintisi yaşandı. Yaşanan toprak kayması sonrası DSİ ve SASKİ’ye bağlı ekipler bölgeye gelerek incelemelerde bulundu ve gerekli çalışmalar başladı.

BURSA’DA BARAJ KAPAKLARI AÇILDI

Bursa İnegöl’de kar sularının erimesiyle baraj kapaklarının saat 12.00 ‘ dan sonra açıldığı ve yaklaşık 300-350 metreküp su bırakıldığı öğrenildi.

MUHTAR KOLAT UYARMIŞTI

Sakarya Büyükşehir Belediye’sinin yapmış olduğu yağış uyarısı sonrası Nuruosmaniye Mahalle Muhtarı Tahsin Kolat da mahalle sakinlerine uyarılarda bulundu. Muhtar Kolat;” Kıymetli mahalle sakinlerim, aşırı yağış ve yükseklerde kar sularının erimesi ile birlikte Sakarya Nehri’nde su seviyesinde yükselme görülecektir. Nehir kenarında evleri olan vatandaşlarımızın su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Gereğini bilgilerinize arz ederim” ifadelerini kullandı.

SULAR ALTINDA KALDI

Boğazköy Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş ise; “Havaların yağmurlu ve karların erimesi Sakarya Nehri’nin taşmasına barajlarında kapakları mecburen açılması sonucunda futbol sahamız biraz sular altında kaldı. Kimse bir zarar görmez inşallah” dedi.

Yorumlar (0)