banner2

banner1

banner22

Bisikletliler Derneği Şube Başkanı Şengel böyle isyan etti

Bisikletliler Derneği Sakarya Şube Başkanı İlhan Şengel’e arkadaşları ile birlikte Melenağzı’nda bisiklet turu yaparken minibüs çarptı.

GÜNDEM 06.09.2021, 18:06 Editör: Nisa Çoban
Bisikletliler Derneği Şube Başkanı Şengel böyle isyan etti
banner48

Bisikletliler Derneği Sakarya Şube Başkanı İlhan Şengel’e minibüs çarptı.Kazanın etkisiyle Şengel, taklalar atarak yere düştü. Minibüs sürücüsü ise arkasına bile bakmadan olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekiplerince Şengel, hastaneye kaldırıldı. Şengel'in kaburga kemiklerinin kırıldığı tespit edilirken tedavisinin ardından taburcu edildi.

"KAÇ TAKLA ATTIĞIM BELLİ DEĞİL"

Şengel kazayı şöyle anlattı;“Dün gerçekleştirdiğimiz Melanağzı turunda karşılaştığımız kaza sonucu 4 kaburga kırığı ve vücuttaki sıyrıklar ile ucuz atlatmış olduğumuzu vurgulamak isterim. En çok üzüldüğümüz nokta insan diye sokakta gezen araç ,süren ... trafikte cirit atması: Bunlara ehliyet verip araca bindirenlerin hiçbir şey yapmaması ve jandarmanın tutumu. "Düştük" deyin "dosya kapansın" demesi. Bana araç çarpmış , kaçmış diyorum plakasını gördünüz mü diyor? Nasıl bulacağız diyor. Ben düşerken plakasını nasıl alayım kaç takla attığım belli değil.”

"ÖLSEK YORGAN BİTTİ"

Sözlerine devam eden Şengel; “Böyle bir zihniyet ile ülkemin insanı nasıl güvende olabilir? Bu da ayrı bir tartışma konusu tabii..Ölsek yorgan gitti kavga bitti modu olacak demek ki yok öyle yağma kaçan araç bulunacak cezası en ağır şekilde kesilecek bu benim en tabii hakkım bunu istiyorum her yerde mobese var ceza keseceğin zaman nasıl evine foto yolluyorsan bunu da bulacaksın.Ama nerede kameralar iyi göstermiyormuş sonuç bu ama burada bir gerçek var bu bana olduysa yarın sana olacak bu olmadan önlem almazsak herkesin canı yanacak belki sebepsiz hayatından olacak bunu önlemek bizlerin elinde . Melenağzı'nda olan bu olaydan bilgi sahibi olan kim varsa lütfen bizimle paylaşsın bizde az da olsa bir ip ucu var eninde sonunda o araç bulunacak” dedi.

"HESABINI SORACAK"

Son olarak Şengel; “Bulunduktan sonra olacak insaf da yok, vurup kaçtığın bir insanı merak edip bakmaz öldü mü kaldı mı diye ilgilenmezsin? bugün hayvan haklarında bile çarptığın bir canlıyı veteriner e götürmekle mükellefken bir insanı bırakıp kaçmak nasıl bir his ben bunu öğrenemeyeceğim ama bir gerçek var ki ne sen nede senin yetiştireceğin evlatların bu ülkede hiç bir zaman insan olarak anılmayacaksınız: Bu hareket yakanızda yapışmış bir leke olarak hep kalacak ben hakkımı helal etmiyorum önce Devletimin sonra Allah'ımın sizden bunun hesabını soracağına inanıyorum. İnşallah bende bunu göreceğim hadi bakalım” diye konuştu.

Yorumlar (0)