banner2

banner1

banner22

Birlik olursak…

DİSK tarafından İstanbul'da düzenlenen “İnşaat İşçileri Geleceğini Konuşuyor” konulu foruma katılan Cadde54 AVM işçileri, haklarını aramak için eylem yaptıklarını ancak terör suçlamasıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

GÜNDEM 15.06.2020, 11:36 Editör: Ebru Bulut
Birlik olursak…
banner48

“GASP EDİLEN HAKLARIMIZI İSTEDİĞİMİZ İÇİN GÖZALTINA ALINDIK”

DİSK’e bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev-Yapı İş), 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 50’nci yılında, “İnşaat İşçileri Geleceğini Konuşuyor” konulu forum düzenledi. Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda yapılması planlanan forum, yağmur nedeniyle Eğitim-Sen 2 Nolu Şube’de gerçekleştirildi. Foruma paralarını alamadıkları için eylem yapan Cadde54 AVM işçileri de katıldı. Etkinlikte, 15-16 Haziran İşçi Direnişi, işçilerin hayatları ve yeni mücadele olanakları değerlendirildi. Paralarını alamadıkları için yaptıkları eylemde gözaltına alınan işçi Abdurrahman Hezer, “Sakarya'daki eyleme salgı sonrası YUGroup önünde devam ediyoruz. Gasp edilen haklarımızı istediğimiz için gözaltına alındık. Gözaltında 'Terör Suçlaması'yla savcılığa çıkarıldık. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildik ama avukat arkadaşlar çok yardımcı oldu" dedi.

“BİRLİK OLURSAK HAKLARIMIZI ALABİLİRİZ”

Hezer, “Patronlara her hakkı tanınıyor. 29 kodla işçiyi işten atıyor. Bakanlık işçiye sormadan bu çıkışı kabul ediyor. Hakkımızı arayınca da 'terör suçlaması'yla gözaltına alınıp tutuklamaya sevk ediliyoruz. Biz işçiler birlik olursa ancak haklarımızı alabiliriz” dedi.

Yorumlar (0)