banner2

banner1

banner22

Biriktirdikleri paralarla kitap aldılar

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi, öğrencilerine tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefiyle eğitici bir sosyal etkinlik olan ‘Garfield Kitap Kumbaram’ projesini hayata geçirdi. Öğrenciler bu eğlenceli etkinlikle bir kez daha bilgiye eğlenerek ulaştı.

GÜNDEM 28.05.2018, 20:32
Biriktirdikleri paralarla kitap aldılar
banner48

Kitabın ve tutumlu olmanın önemi

Öğrencilere birikimin öneminin çeşitli metotlarla aşılandığı proje kapsamında dünyanın en meşhur kedisi Garfield, Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi'ne gelerek öğrencileri ziyaret etti. Proje, kitabın ve tutumlu olmanın önemini çocuklara eğlenceli bir gösteriyle anlatılması ve Garfield Kitap Kumbaram’ın dağıtılması ile başladı. 7 gün boyunca harçlıklarını kumbarada biriktiren öğrenciler, 1 haftanın sonunda kumbaralarından çıkan birikimler ile kendi tercih edecekleri kitapları satın aldı. 

Önce kumbara sonra kitap

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi müdürü Ebru Subaşı " Okulumuzda düzenlediğimiz kitap fuarımızda önce çocuklarımıza kitap kumbaralarını verdik. Daha sonra çocuklarımıza kumbaralarında para biriktirmeleri için belirli bir zaman tanıdık. Bu süreçte çocuklarımız paralarını biriktirdiler ve en sonunda büyük bir heyecanla kitaplarla buluştular. Kitapların çocukların dünyasındaki önemini bildiğimiz için, okulumuzda “Kitap Kumbaram” projesi ile çocuklarımıza, biriktirdikleri para ölçüsünde kitap edinmelerine imkan tanıdık" dedi.

Okuma alışkanlığı kazandırmak

Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi Ailesi olarak bu güzel projeyi hayata geçirdiğimiz ve çocuklarımızdaki kitap sevgisini pekiştirdiğimiz için çok mutluyuz şeklinde konuşan Ebru Subaşı "Çocuklarımıza kitap alma ve okuma alışkanlığını kazandırabilmek için; Garfield aramızdaydı…Çocuklarımızla hem eğlendi hem de kitaplarını imzaladı" dedi.

Kumbaralarındaki paralarla kitap satın alan öğrenciler, Garfield’le birlikte dans ederek eğlenceli dakikalar yaşadı. Öğrencileri kitap okumaya da teşvik eden proje, renkli görüntülerle son buldu.

Yorumlar (0)