banner2

banner1

banner22

Biri çalıyor diğeri satıyor

Erenler İlçesi Hürriyet Mahallesi’nde 2 ayrı evde yaşanan hırsızlık olayının peşine düşen İlçe Jandarma hırsızlık çetesini çökertti.

GÜNDEM 16.07.2018, 10:41
Biri çalıyor diğeri satıyor
banner48

KISKIVRAK YAKALANDILAR

Erenler İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerinin uzun zamandır peşlerinde olduğu A.E.A, M.S. ve O.Ç. isimli şahıslar 15 Temmuz Pazar günü yapılan eş zamanlı faaliyet neticesinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındılar.

SATTIKLARIDA YAKALANDI

Şüphelilerin yapılan sorgusunda çalıntı malları Erenler ilçesi Kozluk mahallesinde ikamet eden T.C. ve Erenler ilçesi Kayalarreşitbey mahallesinde ikamet eden T.Ç. isimli şahıslara sattıkları tespit edilmiştir.

ESRAR MADDESİDE ÇIKTI

Savcılık kararı ile çalıntı malların satıldığı T.C. adli kişinin evinde yapılan aramada; Çalıntı çamaşır makinesi haricinde 9 gr. Kurutulmuş esrar maddesi de ele geçirilmiştir. Diğer T.Ç. adlı kişinin evinde yapılan aramada ise çalıntı televizyon bulunmuş ve her iki aramada tespit edilen çalıntı mallara el konulmuştur.

SERBERST KALDI

Çalınan eşyaları satın alan T.C. ve T.Ç isimli şahıslara “Hırsızlık Eşyayı Satın Almak Suçundan” işlem yapılırken, T.C. isimli şahsa aynı zamanda “Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakılmıştır.

EŞYALAR SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Her iki hırsızlık olayına karışan O.Ç, A.E.A ve M.S. isimli şahısların adli işlemlerinin devam ettiği; Yapılan aramalarda ele geçen mağdurlara ait Televizyon ve Çamaşır Makinesinin ise sahiplerine teslim edileceği bildirilmiştir.

Yorumlar (0)