banner2

banner1

banner22

Birçok yer selden etkilendi

Melen ve Maden Dereleri’nin taşması ve maddi hasar ile sonuçlanan şiddetli yağış ve selin etkisi Düzce’de ağır oldu.

GÜNDEM 18.07.2019, 23:50
Birçok yer selden etkilendi
banner48
Etkili olan sağanak yağış ardından meydana gelen sel ve heyelan hayatı felç etti. Cumayeri ve Akçakoca ilçesi ile Sakarya’nın Melen Çayı çevresindeki birçok köy selden etkilendi, 23 köy yolu kapandı. Sel nedeniyle çok sayıda ev, dükkan ve tarım alanı sular altında kaldı.
 
Düzce’nin Akçakoca İlçesi Esmanım Köyü’nde 43 yaşındaki Cengiz Töngel, 42 yaşındaki Fatma Töngel, 3 yaşındaki Kaan Töngel, 38 yaşındaki Nilgün Kaplan, 8 yaşındaki Funda Kaplan ve 7 yaşındaki ikiz kardeşler Sanem ve Sinem Kaplan sel sularına kapılarak kayıplara karıştı.
 
VALİDEN AÇIKLAMA
Düzce Valisi  Zülküf Dağlı, “Dilaver köyden 21, Esmahanım köyünden 16, Uğurlu köyünden 8 kişi kurtarıldı. Şu anda oraya çalışma için giden ekipler var. Onları kurtaracağız. Tek tük vatandaş bilgisi gelirse onları kurtaracağız. Uğurlu köyünde Akçakoca kaymakamı mahsur kaldı diye haberler var. Böyle bir durum yok. Kaymakam görevinin başında” dedi.
Vali Dağlı, bölgede yağışın aralıklarla devam ettiğini dile getirerek, “İnşallah kısa zamanda kapalı yolları açacağız. Kayıp ve can kaybı yok şu anda. Toplam 12 köy ağır etkilendi. Yol açma çalışmalarının ardından hasar tespiti çalışması yapılacak.” diye konuştu.
Kaynak: Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi
 
Yorumlar (0)